2 maja 2024

Dzielnicowy z Hrubieszowa drugi w Polsce! [ZDJĘCIA]

Asp. szt. Krzysztof Jańczuk z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie zajął II miejsce w XIII Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”!

W piątek 20 października 2023 r. tuż po godzinie 13.00 policjanci zmagający się w trzydniowych rozgrywkach w ramach XIII Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, a także ich przełożeni i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystości kończącej zawody.

Puchary zwycięzcom wręczył I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak.

Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie reprezentował zdobywca tytułu „Najlepszego Dzielnicowego Lubelszczyzny 2023” aspirant sztabowy Krzysztof Jańczuk z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności zawodowych, a tytuły najlepszych uzyskali:

I miejsce zajął i zdobył tytuł „Dzielnicowego Roku” – st. sierż. Kamil KIREJCZYK – KWP Białymstoku.

II miejsce zajął – asp. szt. Krzysztof JAŃCZUK – KWP w Lublinie (Komenda Powiatowa Policji w Hrubieszowie).

Na III stopniu podium stanął – mł. asp. Mariusz BOJARCZUK – KWP we Wrocławiu.

Zanim jednak zwycięzcy spośród 51 uczestników zawodów pojawili się na podium, musieli stoczyć zaciętą rywalizację w pięciu konkurencjach: symulacja – podstawowe czynności służbowe, symulacja – kompetencje dzielnicowego, pierwsza pomoc, strzelanie oraz test wiedzy.