Region

Zamknij

Zatrzymano prawie 200 kg marihuany o wartości ponad 8 mln zł [ZDJĘCIA, WIDEO]

mae 07:36, 06.11.2023
Skomentuj  Zatrzymano prawie 200 kg marihuany o wartości ponad 8 mln zł [ZDJĘCIA,

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, działając pod nadzorem Prokuratury Krajowej, zatrzymali rekordowy transport 183 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 8 mln zł.

Do zdarzenia doszło 6 października 2023 roku w Zgorzelcu, w województwie dolnośląskim.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że w zestawie ciężarowym jadącym z jednego z krajów Europy Zachodniej, mogą być przewożone znaczne ilości narkotyków.

Funkcjonariusze  Straży Granicznej z placówek w Dorohusku (Nadbużański OSG) i Zgorzelcu (Nadodrzański OSG), przy ścisłym współdziałaniu z funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej oraz Policji ze Zgorzelca, podczas kontroli drogowej zastawu ciężarowego TIR ujawnili przemycaną  marihuanę.

Obecność narkotyków wskazał funkcjonariuszom obecny podczas kontroli pies służbowy, dodatkowo mundurowi z Krajowej Administracji Skarbowej, wykorzystując do tego celu mobilny rentgen, potwierdzili już konkretne miejsce ukrycia narkotyków.

Paczki z marihuaną ukryte zostały w specjalnie skonstruowanej skrytce, w podłodze naczepy.

Nielegalny towar o łącznej wadze ponad 183 kg próbował wwieźć na terytorium Polski 50 letni mieszkaniec Pabianic. W toku podjętych intensywnych czynności śledczych, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Dorohusku, ustalili również osobę podejrzaną o zorganizowanie ujawnionego przemytu marihuany.

Do sprawy został zatrzymany 34 letni obywatel Polski. W miejscu jego zamieszkania we Wrocławiu, funkcjonariusze SG zabezpieczyli dowody świadczące o popełnionym przestępstwie oraz gotówkę w kwocie ponad 720 tys. zł.

Obu zatrzymanych mężczyzn doprowadzono do Prokuratury Krajowej w Lublinie Wydziału Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji, gdzie usłyszeli oni zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia na terenie UE i przewozu znacznych ilości środków odurzających tj. o czyn z art. 55 ust. 3 Ustawy z dnia 29.07.2002 roku z późni. zm. o przeciwdziałaniu narkomanii, za co grozi im kara pozbawienia wolności od lat 3 do 20.

Decyzją Sądu Rejowego w Lublinie zostali oni tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Śledztwo ma charakter rozwojowy i niewkluczone są kolejne zatrzymania w sprawie.

Zobacz też:

Hrubieszów: Wyprzedzała na zakręcie - cudem uniknęła "czołówki". Zobacz nagranie z wideorejestratora

Zerknij na Instagram →

[WIDEO]3812[/WIDEO]

źródło, wideo, fot. NOSG, youtube.com

(mae)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%