18 lipca 2024

Hrubieszów: Wyprzedzała na zakręcie – cudem uniknęła „czołówki”. Zobacz nagranie z wideorejestratora [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jazda z nadmierną prędkością, wyprzedzanie ciągu pojazdów na zakręcie to tylko niektóre z wykroczeń, które popełniła kierująca mercedesem 50-latka. Kobieta cudem uniknęła czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem.

Reklamy

Jak nieodpowiedzialnie mogą zachowywać się kierowcy – uchwyciło oko policyjnej kamery.

Policjanci pełniący służbę radiowozem z wideorejestratorem każdego dnia ujawniają szereg wykroczeń i przypadków ewidentnego łamania przepisów drogowych. W wielu sytuacjach kierujący narażają swoje życie i zdrowie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Reklamy

W miejscowości Kolonia Mojsławice, kierująca Mercedesem wyprzedzała na zakręcie ciąg pojazdów, stwarzając tym samych zagrożenie bezpieczeństwa dla siebie i innych. Kobieta cudem uniknęła czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem. Przekroczyła także dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 66 kilometrów na godzinę.

W związku z powyższym policjanci ukarali 50-letnią obywatelkę Ukrainy mandatem karnym w wysokości 4 tysięcy złotych i 34 punktami karnymi oraz zatrzymali jej prawo jazdy – informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Reklamy

Następnie, tego samego dnia, 60-letni obywatel Ukrainy kierujący Audi, jadąc ulicą Chełmską wyprzedzał na podwójnej ciągłej dojeżdżając do wierzchołka wzniesienia.

Ponadto przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o 39 kilometrów na godzinę.

Jak się okazało, kierowca już nie pierwszy raz odpowiadał za tego rodzaju wykroczenia drogowe. Policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 2800 złotych oraz 18 punktami karnymi.

Z kolei w miejscowości Janki, 52-letni obywatel Ukrainy kierujący Iveco, wyprzedzał na zakręcie dojeżdżając do wierzchołka wzniesienia.

Policjanci zatrzymali kierowcę i ukarali mandatem karnym w wysokości tysiąca złotych i 10 punktami karnymi.

Pamiętajmy, że brak odpowiedzialności na drodze może skończyć się tragedią! Apelujemy o bezpieczną i rozsądną jazdę! – przestrzega asp. szt. Edyta Krystkowiak.

Zobacz też:

Hrubieszów: Oddali hołd zmarłemu koledze [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →


WIDEO:


źródło, wideo, fot. KPP w Hrubieszowie / asp. szt. Edyta Krystkowiak, youtube.com