15 lecie sekcji modelarstwa lotniczego UKS Jedynka (ZDJĘCIA)

18 grudnia 2021 roku, w Hrubieszowskim Domu Kultury, odbyły się uroczystości związane z obchodami 15-lecia sekcji modelarstwa lotniczego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie.

Reklamy

Sekcja została założona w roku 2006, w Szkole Podstawowej nr 1, przez instruktora Leszka Kryszczuka. W latach funkcjonowania modelarni wyszkoliło się ponad 200 zawodników, którzy startowali w zawodach i konkursach na różnych szczeblach.

Wyróżniający się zawodnicy są członkami Kadry Narodowej Aeroklubu Polskiego i reprezentują Polskę na Mistrzostwach Świata i Europy. Do największych sukcesów zalicza się zdobycie medali drużynowo na Mistrzostwach Świata i Europy z udziałem hrubieszowskich modelarzy.

Reklamy

Zawodnicy sekcji należą do ścisłej czołówki w kraju, zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej. Pozostali modelarze, którzy corocznie odbywają szkolenie, uczestniczą w zawodach o zasięgu ogólnopolskim, osiągając znaczące sukcesy w kategorii modeli swobodnie latających.

Dorobek medalowy klubu Jedynka, począwszy od roku 2015, przedstawia się następująco: złote medale – 167, srebrne medale – 162, brązowe medale – 152.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym osobom, które przyczyniły się do zorganizowania Jubileuszu 15-lecia działalności naszego klubu modelarskiego, na czele z Panią Burmistrz Martą Majewską – dziękują członkowie sekcji na swojej stronie. – Podziękowania kierujemy także w stronę rodziców modelarzy oraz samych modelarzy, bez udziału których obchody jubileuszowe nie miałyby miejsca. Gratulujemy Wam wieloletnich sukcesów!

­

(info i fot. UKS Jedynka)

­

Więcej zdjęć »


Zobacz też:

Srebro i brąz Mistrzostw Polski – sukces modelarzy z Hrubieszowa (ZDJĘCIA)

Srebro i brąz Mistrzostw Polski – sukces modelarzy z Hrubieszowa (ZDJĘCIA)


LubieHrubie na Instagramie