Srebro i brąz Mistrzostw Polski – sukces modelarzy z Hrubieszowa (ZDJĘCIA)

Sekcja modelarstwa lotniczego UKS „Jedynka” w Hrubieszowie potwierdziła wysoką formę, zdobywając 2 medale na Mistrzostwach Polski Modeli Szybowców Halowych klasy F1N, rozgrywanych w dniu 4 grudnia 2021 r. w Jedliczu koło Krosna.

Reklamy

Ponad sześćdziesięciu modelarzy z czołowych klubów z całego kraju, rywalizowało w sali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu koło Krosna, w czterech kategoriach wiekowych (młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy i seniorzy) o Mistrzostwo Polski Modeli Szybowców Halowych klasy F1N.

Suma lotów najlepszych trzech zawodników drużyny pozwoliła na zdobycie przez modelarzy UKS „Jedynka” dwóch medali – w kategorii wiekowej junior młodszy medal srebrny oraz brązowy w kategorii wiekowej junior.

Reklamy

­

Medaliści drużynowo:

Juniorzy młodsi:

1. Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych

2. UKS Jedynka Hrubieszów (Kacper Hołuj, Karol Kowalski, Kacper Maciejczyk)

3. OSiR Suwałki

Juniorzy:

1. OSiR Suwałki

2. Aeroklub Warszawski

3. UKS Jedynka Hrubieszów (Mateusz Mięczak, Karol Szumiata)

­

Instruktor Leszek Kryszczuk:

– Odniesiony w Mistrzostwach Polski sukces był niebywały i nieoczekiwany, ale nasz start w Krośnie poprzedzony był solidnym przygotowaniem. Przed wyjazdem przeprowadziliśmy treningi w zawsze gościnnej hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hrubieszowie z dyrektorem Markiem Watrasem włącznie. Poziom zawodów był bardzo wysoki, gdzie zawodnik z Gliwic ustanowił nieoficjalny rekord Świata.

Dziękujemy Pani Marcie Majewskiej, Burmistrzowi Miasta Hrubieszowa za pomoc w organizacji wyjazdu młodych modelarzy na Mistrzostwa Polski oraz wszystkim rodzicom i osobom, które przyczyniły się do osiągniętego sukcesu przez uczniów naszej szkoły.

­

Opracował – mak, fot. UKS Jedynka Hrubieszów


Zobacz też:

Młodzi modelarze z UKS „Jedynka” na zawodach w Częstochowie i Grodkowie (ZDJĘCIA)

Młodzi modelarze z UKS „Jedynka” na zawodach w Częstochowie i Grodkowie (ZDJĘCIA)