25 lipca 2024

Młodzi modelarze z UKS „Jedynka” na zawodach w Częstochowie i Grodkowie (ZDJĘCIA)

Młodzi modelarze z UKS „Jedynka” Hrubieszów wystartowali w zawodach, które odbyły się w Częstochowie i Grodkowie.

Reklamy

Wyjazd na zawody do Częstochowy i Grodkowa został zorganizowany w ramach projektu: „Młodzi modelarze na start – akademia modelarstwa lotniczego i kosmicznego”. Projekt został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

W dniu  12.10.2021r. na lotnisku Rudniki koło Częstochowy odbyły się  Ogólnopolskie Zawody Modeli Swobodnie Latających klas F1A, F1B, F1C, F1Q, Finał Pucharu Polski. To już piąta edycja, w której reprezentacja UKS „Jedynka” uczestniczy i zdobywa wysokie lokaty. W tych zawodach wystartowali zawodnicy z Warszawy, Poznania, Krosna, Piły, Stalowej Woli, Białegostoku, Bochni, Gliwic, Suwałk, Chrzanowa, Mielca, Brzegu oraz Hrubieszowa.

Reklamy

W dniu 7.11.2021r. odbyły się ostatnie w rundzie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N. Ogólnopolskie Zawody zostały zorganizowane przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie oraz Stowarzyszenie Modelarzy Opolszczyzny „FENIKS”. Na starcie stanęli zawodnicy z Bierunia, Gliwic, Łasku, Suwałk, Warszawy, Grodkowa oraz z Hrubieszowa.

Jedynka wystartowała w składzie:

Reklamy

Paweł Gumieniak

Kacper Maciejczyk

Karol Kowalski

Jakub Chomiak

Kacper Hołuj

Mateusz Mięczak

Jakub Wezgraj

Piotr Wielosz – Hałasa

Leszek Kryszczuk

Występy naszych modelarzy na zawodach rangi Pucharu Polski przyniosły sukcesy, które można wyjaśnić tylko dużym zaangażowaniem młodzieży w budowę modeli, jak i systematyczność w treningach. W miesiącu grudniu przed nami dalsze zmagania i wyjazdy do Krosna na Mistrzostwa Polski Modeli Szybowców Halowych klasy F1N.

­

(info i fot. UKS Jedynka)


Zobacz też:

Drugie miejsce młodych biegaczy Unii w Białymstoku! (ZDJĘCIA)

Drugie miejsce młodych biegaczy Unii w Białymstoku! (ZDJĘCIA)