13 lipca 2024

Andoria Mircze z Pucharem Starostów! Trwają mecze kontrolne [ZDJĘCIA]

Puchar Starostów edycja 2023 na terenie Powiatu Hrubieszowskiego został rozstrzygnięty na korzyść Andorii Mircze. Kryształ Werbkowice i Unia Hrubieszów trenują, sparują oraz pracują nad wzmocnieniem osobowym zespołów prze zmaganiami ligowymi, które w IV lidze i okręgówce rozpoczną się 12 – 13 sierpnia.

Reklamy

Andoria Mircze zwycięża 2:0 w Finale Pucharu Starostów w naszym Powiecie! 

Po wyrównanym i bardzo emocjonującym spotkaniu w Mirczu w Finale Pucharu Starosty wygrali gospodarze.

Reklamy

Starosta hrubieszowski Aneta Karpiuk i wicestarosta Marek Kata 30 lipca 2023 r. uroczyście wręczyli puchary oraz okolicznościowe bony pieniężne dla zwycięskich drużyn z terenu powiatu hrubieszowskiego.

Kolejność:

Reklamy

I MIEJSCE – GKS Andoria Mircze 

II MIEJSCE – Huragan Hrubieszów 

III MIEJSCE – MKS UNIA Hrubieszów


Kryształ Werbkowice

Kryształ Werbkowice – Pogoń Łaszczówka 2:1 (2:0)

Bramki: zaw. testowany, Welman – Paszkiewicz

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych przy ciągle padającym deszczu zawodnicy obu ekip stworzyli ciekawe widowisko, które mogło się podobać. Drużyna Pogoni w dzisiejszych zawodach wysoko zawiesiła poprzeczkę i nie pozwalała rozwinąć nam przysłowiowych piłkarskich skrzydeł. Optyczna przewaga werbkowiczan nie została udokumentowana bramkami i kolejny test mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść Kryształu. W sobotę o godzinie 11:00 zagramy u siebie z Olimpią Miączyn i będzie to ostatni mecz kontrolny przed startem rozgrywek.

­

Piłkarskie ostatki na piątkę

Kryształ Werbkowice – Olimpia Miączyn 5:0 (3:0)

Bramki: zawodnik testowany [1] x3, zawodnik testowany [2] x1, Pędlowski

­

Karol Kowalski zdecydował, że w najbliższym sezonie 2023/2024 będzie reprezentował barwy Kryształu Werbkowice. To świetna wiadomość w kontekście wzmocnień pierwszej drużyny. Ten 30-letni zawodnik grający, jako środkowy obrońca w swojej piłkarskiej karierze był związany głównie z klubami ze Świdnika. W Świdniczance popularny Karlos przez szereg lat był jej kapitanem i po części tworzył historię tego klubu. Karol znany jest z profesjonalnego podejścia do piłki nożnej w szerokim tego słowa znaczeniu. Na pewno transfer ten wniesie dużo jakości w naszej ekipie. 

Adrian Kucybała został nowym zawodnikiem Kryształu Werbkowice. Ten niespełna 20 letni zawodnik posiadający status młodzieżowca pierwsze kroki w piłkarskiej karierze stawiał w Turze Milejów a następnie występował w młodzieżowych grupach piłkarskich Górnika Łęczna. Po drodze kolejnym klubem była Świdniczanka Świdnik oraz ostatnio Sparta Rejowiec Fabryczny. Adrian pomimo 171 cm dobrze radzi sobie na boisku i może występować, zarówno w II linii jak i na boku obrony.

Mateusz Zieliński został oficjalnie nowym zawodnikiem Kryształu Werbkowice. Ten 17-letni niezwykle perspektywiczny zawodnik mierzący blisko 187 cm wzrostu i występujący na pozycji bocznego obrońcy mimo swojego młodego wieku zdobył już piłkarskie szlify, grając między innymi w zespole GKS Tychy [U-17]. Przypomnę, że Mateusz wspólnie z kolegami wywalczył w ubiegłym sezonie awans do CLJ, a jego trafienie przypieczętowało zwycięstwo w meczu barażowym. Zarząd Klubu oraz miejscowi kibice liczną na jego piłkarskie umiejętności oraz młodzieńczy zapał w walce o jak najwyższe ligowe cele.


Unia Hrubieszów

W drugim meczu kontrolnym podopieczni trenera Andrzeja Rycaka przegrali aż 1:8 z TKS „Huczwa” Tyszowce.

Unia Hrubieszów – Huczwa Tyszowce 1:8

Skład Unii Hrubieszów: Dejko, Wanarski, Riazantsev, Ogórek, Kozak, Filipczuk, Niderla, Banit, Szura, Lewkowicz, Olszak

Ponadto zagrali: Sawicki, Semeńczuk, Cebula, Pochylczuk

Bramka dla Unii: Ogórek

W trzecim meczu kontrolnym podopieczni trenera Andrzeja Rycaka pokazali się z dobrej strony i pokonali 6:0 BKS Bodaczów.

BKS Bodaczów – Unia Hrubieszów 0:6

Skład Unii Hrubieszów: Dejko, Filipczuk, Wanarski, Riazantsev (75′ Semeńczuk), Szura, Lipski, Niderla (75′ Krawczuk), Banit, M. Oleszczuk, Kociuba, Nowosad (45′ Pochylczuk).

Bramki dla Unii: Niderla x2, Lipski x2, Kociuba, Szura

­

Pierwszym wzmocnieniem Unii Hrubieszów został Krystian Szura

Krystian Szura (ur. 20.01.1992 r. w Zamościu) występuje na pozycji bocznego obrońcy lub pomocnika. Nowy zawodnik hrubieszowskiej Unii występował ostatnio w barwach ligowego rywala – Hetmana Zamość, gdzie w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023 pełnił rolę kapitana. Krystian w przeszłości reprezentował również barwy Ostoi Skierbieszów oraz Roztocza Szczebrzeszyn. Natomiast pierwsze kroki stawiał w AMSPN Hetman Zamość.

­

Raport z obozu w Zwierzyńcu

Nasza młodzież na obozie pracuje nie tylko nad swoją techniką, motoryką i taktyką, ale rownież nad przygotowaniem mentalnym.

­

Ostatni mecz kontrolny

W niedzielę 6.08.2023 r. w Łaszczowie Unia rozegra ostatni mecz kontrolny przed ligą z miejscową Koroną.


Zobacz też:

Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce. Karolina Gajewska szósta w Polsce. Pech Michała Kitlińskiego

Zerknij na Instagram →Wyszukał i opracował – mak, fot. str. Andorii Mircze, Kryształu Werbkowice, Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie