14 czerwca 2024

Czarne chmury nad Unią Hrubieszów. Kamil Tomczyszyn o sytuacji klubu

– Jeśli wszystko będzie zmierzać w tym kierunku, będzie to pierwsza w historii 76-letniego klubu taka sytuacja, że nie dokończy on rozgrywek ligowych – pisze Kamil Tomczyszyn w komunikacie opublikowanym na stronie Unii.

Reklamy

Strona klubowa Unii Hrubieszów opublikowała tekst dotyczący sytuacji w klubie, którego autorem jest bramkarz pierwszego zespołu – Kamil Tomczyszyn. Oto treść:

­

Reklamy

KOMUNIKAT O SYTUACJI W KLUBIE

Niestety, ale nad Unią gromadzą się coraz ciemniejsze chmury. Najgorszy scenariusz może okazać się prawdą i Unia Hrubieszów może nie przystąpić do rundy wiosennej sezonu 2020/2021.

Reklamy

Miasto dotowało Klub o 80 tys. mniej w porównaniu do ubiegłego roku, przez co obecny Zarząd Klubu podał się do dymisji. Oficjalna dymisja ma nastąpić na walnym zebraniu 12 lutego 2021r.

Co z zawodnikami? Obecnie drużyna seniorów nie może oficjalnie trenować. Dochodzą słuchy, że nie ma już trenera Marka Sadowskiego, którego klub nie będzie w stanie zatrudnić przy obecnym budżecie.

Zawodnicy przyjezdni: Miłosz Turewicz, Artur Szkutnik, Arkadiusz Drapsa oraz Kamil Tomczyszyn mają oferty z innych klubów i nie będą czekać w nieskończoność.

Dodatkowo całej sytuacji mają już dość również miejscowi zawodnicy. Filip Pietrusiewicz oraz Michał Blicharz przenieśli się do Warszawy. Mateusz Oleszczuk, Bartłomiej Greniuk, Michał Wiejak, Michał Herda, Łukasz Kamiński, Adrian Oleszczuk i Mariusz Podgórski również rozmawiają z innymi klubami.

Jak już wspomnieliśmy, 12 lutego Zarząd poda się do dymisji. Kiedy pojawi się nowy? Tydzień później? Dwa tygodnie później? LZPN z rozpoczęciem rundy nie będzie czekał na Unię Hrubieszów. Rozgrywki ligowe zostaną wznowione prawdopodobnie już 13 marca. Brak okresu przygotowawczego, brak organizacji wewnątrz klubu, brak informacji co dalej z klubem. Jedna wielka niewiadoma.

Jeśli wszystko będzie zmierzać w tym kierunku, będzie to pierwsza w historii 76-letniego klubu taka sytuacja, że nie dokończy on rozgrywek ligowych.

Kto poniesie za to odpowiedzialność? Jak władze miasta wyjaśnią brak rozmów z obecnymi władzami Klubu?

Jesteśmy pewni, że nasi kibice będą o tym pamiętać przy urnach, gdy o głosy w wyborach po raz kolejny będą zabiegać „przyjaciele” Klubu.

Warto w tej sytuacji przypomnieć, że dwa lata temu (po sezonie, w którym awansowaliśmy do IV ligi oraz zagraliśmy w 1/32 w Pucharze Polski z wielokrotnym mistrzem naszego kraju Górnikiem Zabrze), odbyło się spotkanie podsumowujące udany okres Klubu. Już wtedy padły słowa od Pani burmistrz, która deklarowała swoją pomoc z Urzędu Miasta i zapewniała, że nie interesują ją żadne rozgrywki personalne. Świadkami tego byli działacze oraz zawodnicy naszego Klubu. Widocznie jednak po czasie niewłaściwie zinterpretowaliśmy słowa Pani Burmistrz rządzącej miastem Hrubieszów.

TEKST: Kamil Tomczyszyn


Zobacz też:

Hrubieszów: Planowane cięcia w przyszłorocznym budżecie na sport! Zarząd Unii chce złożyć dymisję

Hrubieszów: Planowane cięcia w przyszłorocznym budżecie na sport! Zarząd Unii chce złożyć dymisję

Burmistrz Majewska w sprawie artykułów dotyczących sytuacji Unii Hrubieszów

O problemach Unii Hrubieszów w lokalnych mediach


LubieHrubie na Twitterze