6 grudnia 2023

Dzień Dziecka na sportowo w hrubieszowskiej Trójce [ZDJĘCIA]

3 czerwca, w sali gimnastycznej hrubieszowskiej Szkoły Podstawowej nr 3, odbył się Turniej rekreacyjno-sportowy z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Moja klasa jest najlepsza”. Impreza była jedną z kilku, upamiętniających 100-lecie sportu hrubieszowskiego.

Reklamy

Rozgrywki otworzyła i powitała wszystkich uczestników dyrektor placówki Marzanna Bednarczuk. Udział w zabawie wzięło 6 drużyn z klas I-III. Moc atrakcji przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego. W przeprowadzeniu zabawy pomagały dziewczęta z klasy VII C sportowej. Wśród konkurencji były wyścigi rzędów z rozwiązywaniem zadań matematycznych, układaniem wieży z kubeczków, przechodzenie przez szarfę, rzut beretem, żonglerka i skoki przez skakankę, zabawa „gorące krzesła” oraz strategiczna kółko i krzyżyk.

Dystanse do przebiegnięcia i zabawy były tak dobrane, aby wyrównać szanse najmłodszym zawodnikom. Wszystkie dzieci walczyły ambitnie i fair play. Jak zwykle najwięcej emocji wzbudzały wyścigi, lecz to zabawa „gorące krzesła” podgrzała atmosferę do czerwoności.

Reklamy

Punkty, które klasy zdobywały po każdej z konkurencji, zmieniały się jak w kalejdoskopie. W końcu nadszedł czas ostatniej z nich i do walki stanęły panie wychowawczynie. Ich zadaniem było trafić celnie do kosza w trzech próbach. Rzuty odbywały się przy wspaniałym dopingu i gorączkowym trzymaniu kciuków, a na koniec były gromkie brawa i uściski.

Po zliczeniu wszystkich punktów okazało się, że klasa II A zdobyła pierwsze miejsce.

To był dzień pełen wrażeń, każde dziecko mocno kibicowało i wspierało swoich kolegów z klasy i dla każdego z nich, to jego klasa jest najlepsza. W tym dniu, wszyscy byli zwycięzcami!

Na zakończenie drużyny otrzymały dyplomy i gratulacje od Pani Dyrektor. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkim poczęstunkiem i z uśmiechem zakończyliśmy ten emocjonujący turniej.

­

­

(info i fot. SP nr 3)


Zobacz też:

Hrubieszów: Uczniowie Trójki wyjeżdżają do Grecji!

Hrubieszów: Uczniowie Trójki wyjeżdżają do Grecji!