Ksiądz Tomasz Szady jedenasty w lubelskim Biegu Solidarności – ZDJĘCIA

W dniu 5 czerwca 2021 r. odbyła się kolejna, ósma edycja PKO Półmaratonu Solidarności. Bieg ukończyło blisko 550 osób, w tym 89 pań i w tej ogólnopolskiej obsadzie ks. Tomasz Szady.

Reklamy

Wzorem lat ubiegłych półmaraton rozpoczął się w Świdniku. Uczestnicy wystartowali z ulicy Strażackiej, nieopodal historycznej bramy zakładu WSK PZL Świdnik, natomiast linia mety była zlokalizowana na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie.

O tej samej godzinie, na lubelskim stadionie do boju ruszyli najmłodsi w biegach towarzyszących. Z kolei godzinę wcześniej młodzież i studenci, tradycyjnie na ul. Królewskiej, otworzyli wielkie bieganie w stolicy województwa.

Na trasie półmaratońskiej ze Świdnika do Lublina najlepsi okazali się Ewa Jagielska (Prefbet-Sonarol Łomża) oraz Ukrainiec Andrij Starzyński, reprezentujący barwy JMP Flowers UMCS Lublin.

Jagielska pokonała linię mety w czasie 1:17:22, wyprzedzając łodziankę Monikę Kaczmarek z Asics Frontrunner Polska (1:17:28) oraz Katarzynę Pobłocką-Głogowską, reprezentującą UKS Ekonomik Maratończyk Lębork (1:22:14).

Z kolei Andrzej Starzyński na trasie o długości 21,0975 km, osiągnął rezultat 1:07:48. Druga lokata przypadła Przemysławowi Dąbrowskiemu z Ostrołęki (1:08:01), natomiast na trzecim miejscu finiszował Emil Dobrowolski z UKS Ekonomik Maratończyk Lębork (1:13:02).

Wysoką 11 pozycję w czasie 1.20:01 godz. wywalczył ks. Tomasz Szady, reprezentujący od wielu lat hrubieszowską Unię

Wszyscy uczestnicy 28. Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”, otrzymali na mecie pamiątkowe medale a najlepsi nagrody.

Wyniki – PKO Półmaraton Solidarności Lublin, 05.06.2021

­

Tomasz Szady

– Półmaraton Solidarności uważam za udany. Pierwszy występ w tym roku na zawodach biegowych. Trasa wymagająca, i dobrze, bo po takiej trasie może i powinno być tylko lepiej. Dziękuje kibicom za wsparcie w sieci, ale i na trasie. Już niedługo będę bronił mistrza Polski duchownych w biegu górskim!

­

Spora grupa przygotowana przez hrubieszowianina, mieszkającego w Lublinie Piotra Kitlińskiego w innych biegach stawała wielokrotnie na podium:

1m Krystian Kuna szkoły średnie

1m Kornelia Grońska SP klasy 7

1m Aleksandra Kuna SP klasy 6

3m Alicja Nowakowska szkoły średnie

3m Helena Maciąg klasy SP 7

­

Opracował – mak

Fot. z arch. ks. T. Szady i P. Kitlińskiego


Zobacz też:

Kolejny sukces! Dwa medale w lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski LZS hrubieszowskiej Unii – ZDJĘCIA

Kolejny sukces! Dwa medale w lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski LZS hrubieszowskiej Unii – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie