Listtowie – Siódemka w Hrubieszowie. Bieg ku pamięci Bolesława Leśmiana – ZDJĘCIA

W niedzielę 10 października, na boiskach treningowych HOSiR, wystartował trzeci bieg i Nordic Walking na dystansie 7 km Listtowie – Siódemka w Hrubieszowie.

Reklamy

W niedzielę, 10 października 2020 roku, na obiektach Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbyła się impreza sportowa Listtowie – Siódemka w Hrubieszowie, czyli 7 km trailowej trasy do pokonania w biegu lub marszu Nordic Walking.

Na uczestników imprezy czekał piękny medal LISTTOWIE. Po biegu, wszyscy jego uczestnicy i organizatorzy poczęstowani zostali grochówką.

Reklamy

Bieg wśród mężczyzn wygrał Konrad Kogucik, a wśród kobiet najszybsza była Ewa Furmanik. W kategorii nordic walking najlepsi okazali się: Joanna Posikata i Mirosław Herc.

­

Miejsca medalowe
Bieg

Kobiety
1. Ewa Furmanik – Swierże
2. Sandra Bęsiuk – Hrubieszów
3. Beata Kasprowicz-Jóźwiak – Hrubieszów

Mężczyźni
1. Konrad Kogucik – Horodyszcze
2. Mariusz Łobaczuk – Chełm
3. Adrian Ćwikliński – Sitno

Nordic Walking

Kobiety
1. Joanna Posikata – Zamość
2. Wiesława Kubiszyn – Lubaczów
3. Renata Wójcik – Cieszanów

Mężczyźni
1. Mirosław Herc – Zamość
2. Tomasz Rykała – Lubaczów
3. Józef Czerniak – Hrubieszów

­

Cel imprezy to promocja marki Gotania, propagowanie wiedzy nt. Bolesława Leśmiana, który pracował w Hrubieszowie i spacerował po okolicznych łąkach oraz integracja środowiska biegaczy i miłośników Nordic Walking.

Organizatorem imprezy była Lokalna Organziacja Turystyczna „Gotania”, współorganizatorem Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a patronat honorowy nad nią objęła burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska. Trasę zabezpieczała hrubieszowska Policja i druhowie z OSP Hrubieszów.

­

(fot. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Pamiętają! W Teptiukowie kompleks sportowy został nazwany imieniem zasłużonego działacza sportowego Tadeusza Handziuka! – ZDJĘCIA

Pamiętają! W Teptiukowie kompleks sportowy został nazwany imieniem zasłużonego działacza sportowego Tadeusza Handziuka! – ZDJĘCIA