Pamiętają! W Teptiukowie kompleks sportowy został nazwany imieniem zasłużonego działacza sportowego Tadeusza Handziuka! – ZDJĘCIA

2 października 2021 r. Kompleks Sportowy w Teptiukowie otrzymał imię Tadeusza Handziuka. Odbył się również turniej piłki nożnej poświęcony jego pamięci.

Reklamy

Tadeusz Handziuk był wieloletnim działaczem społecznym na rzecz sportu w gminie Hrubieszów i powiecie hrubieszowskim oraz województwie lubelskim, szczególnie w zrzeszeniu LZS. Zmarł w ubiegłym roku i już z tej okazji został rozegrany w dniu 2 X 2021 r. w Teptiukowie Turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy – Tomasza Zająca „Pamięci Tadeusza Handziuka”. Tuż przed rozpoczęciem turnieju Kompleks Sportowy w Teptiukowie otrzymał imię Bohatera wydarzeń, o czym informuje uroczyście odsłonięta Tablica Pamiątkowa

Organizatorami turnieju i wydarzeń byli: Wójt Gminy Hrubieszów, Rada Gminy Hrubieszów, GKS „Huragan Hrubieszów”, Rodzina śp. Tadeusza Handziuka.

­

Tadeusz Handziuk

W połowie lat sześćdziesiątych XX wieku był współzałożycielem LZS Grom Teptiuków, a mecze piłkarskiej drużyny rywalizującej w klasie C rozgrywane jeszcze piłkami sznurowanymi odbywały się na… Jego łące. Bramki samoróbki były stawiane tuż przed meczem. Mieszkanie nieraz służyło za szatnię, a żona prała stroje sportowe.

Sportowcy z Teptiukowa przystępowali również do rywalizacji w innych sportach: siatkówce, tenisie stołowym, warcabach, a nawet w sportach zimowych.

Po sezonie 1990/1991 Grom awansował do klasy B. Niestety rok później przestał funkcjonować.

Niedługo…, bo T. Handziuk długo bez piłkarskiej drużyny nie wytrzymał, a na dodatek nadarzył się sponsor Mieczysław Kostecki, natychmiast założył nowy klub pod nazwą LZS Wulkan Teptiuków. Zespół przystąpił do rozgrywek w klasie B. Po sezonie 1996/1997 drużyna awansowała do klasy A, w której występował do momentu połączenia się z Huraganem Stefankowice.

W międzyczasie na tzw. „Pańskim Świcie”, dawnej posiadłości dziedzica Chrzanowskiego, m.in. z inicjatywy Tadeusza Handziuka, wykonano jeszcze w okrojonym zakresie obecne boisko.

Przyszedł rok 2006 i powstał Gminny Klub Ludowy Huragan Hrubieszów, który gromadził szczególnie chętnych do gry z hrubieszowskiej gminy. Mecze w roli gospodarza rozgrywając w Teptiukowie. Oczywiście Zarząd Klubu nie mógł działać bez Tadeusza Handziuka. I tak to trwało przez lata, rywalizując w klasie B, następnie A, Pucharach Polski i innych turniejach z halowymi włącznie.

Obecnie Huragan rywalizuje w klasie B i jest szansa na awans do klasy A, na co liczą wszyscy tym klubem interesujący się i go wspomagający!

­

***

­

Mak:

Jak zbierałem materiały do książki o sporcie w powiecie hrubieszowskim, oczywiście odwiedzałem wielokrotnie Tadeusza Handziuka, który posiadał w głowie i w sercu wielką wiedzę na temat szczególnie lokalnego sportu, jak i liczne materiały w postaci komunikatów, prasy, trofeów sportowych, notatek odręcznych, itp. Liczę, że znajdą one swoje miejsce, aby prezentować udział i sukcesy sportowe „Małej Ojczyzny”!!!

­

***

­

Turniej rozpoczął się o godzinie 10:00 od przemówienia Wójta Gminy Hrubieszów – Tomasz Zając oraz odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci Tadeusza Handziuka.

Następnie drużyny udały się na boisko treningowe GKS Huragan Hrubieszów gdzie rozegrany został turniej piłki nożnej.

Po emocjonującej walce na boisku, ilość wygranych meczy i zdobytych punktów wskazała trzy najlepsze drużyny w klasyfikacji końcowej:

1. miejsce – Drużyna z Gminy Hrubieszów

2. miejsce – Mieniany

3. miejsce – 6. Kompania – 2. HPR

Organizatorzy dziękują wszystkim drużynom i zawodnikom za uczestnictwo, a także kibicom za gorący doping.

­

Opracował – Marek Ambroży Kitliński

­(źródło: własne, UG Hrubieszów, fot. UG Hrubieszów)


Zobacz też:

Piłkarskie ligi 2-3.10.2021 r.

Piłkarskie ligi 2-3.10.2021 r.