30 kwietnia 2024

Piłkarskie ligi 5-7 kwietnia 2024. Pierwszy punkt Unii Hrubieszów!

W IV lidze po wyrównanym meczu Kryształ jednak przegrał z Cisowianką i plasuje się wśród 18 zespołów na 9 miejscu w tabeli. W okręgówce Unia dla wielu skazana na porażkę w Tyszowcach zremisowała z kandydatem do awansu. Niestety, jej miejsce w tabeli jest obecnie w grupie spadkowej. W klasie A, lider Andoria z Mircza wysoko wygrywa w Soli, więc nadal przewodzi. Wygrał też Huragan Gmina Hrubieszów i jest szósty. Swoje mecze ligowe toczą grupy młodzieżowe.

IV liga.

Cisowianka Drzewce – Kryształ Werbkowice 2:1 (0:0)

Bramki: Ruciński (61′), Dudkowski (73′) – Welman (82′). Kryształ: Rojek – Zieliński M., Maliszewski (83′ Janicki), Niewiński (Starushkevych), Zieliński B., Michalak, Welman, Wojciechowski, Kucybała, Buczek (79′ Jarosz), Rybka (65′ Pakuła, Pędlowski 74′).

Olimpia Miączyn Błękitni Obsza 13 kwietnia, 16:00

Klasa okręgowa. Huczwa Tyszowce – Unia Hrubieszów 1:1 (1:1)

Wreszcie punkt dla Unii!

Bramki:  45’ Michał Szwanc – 34’ Szymon Wanarski (z karnego). Huczwa: Shpakiuskwy, Bubeła, Butenko, Wybranowski, Gacki, Szwanc, Dworak, Ibanez, Stec, Ziółkowski, Torba. Unia: Dudek, S. Nowak, P. Cymerman, Wanarski, Boczkowski, Lackowski, A. Cymerman, Banit, Samochko, M. Oleszczuk, Olszak.

Od pierwszego gwizdka do ataku przystąpili podopieczni Przemysława Siomy, które jednak nie kończyły się zdobyciem gola. Od czasu do czasu kontratakowała Unia. W 33 minucie w polu karnym znalazł się z piłką Szymon Wanarski, który został popchnięty rękoma przez jednego z obrońców Huczwy. Sędzia bez wahania zarządził rzut karny, który skutecznie wykonał poszkodowany. Unia przejęła inicjatywę i mogła prowadzenie podwyższyć, ale strzały były niecelne. Tuż przed przerwą po rzucie wolnym z lewej strony boiska piłka trafiła do stojącego w polu karnym Michała Szwanca, który płaskim strzałem w lewy róg doprowadził do remisu. Po przerwie gospodarze meczu przejęli inicjatywę, ale wiele strzałów omijało bramkę gości a ich nieliczne kontrataki również nie zmieniły wyniku.

– Wydaje mi się, ze od samego początku nasza drużyna miała złe nastawienie do meczu a przecież w sparingu przed ligą wygraliśmy wysokim wynikiem. Każdy z nas myślał, ze to będzie prosty mecz. Mieliśmy parę sytuacji, aby wygrać, ale niestety nie mogliśmy wykończyć akcji, co zaskutkowało, niestety tylko jednym punktem zdobytym dla naszej drużyny – twierdzi Michał Szwanc z Huczwy.

UWAGA!

W jedenastce XIX kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej Kronika Tygodnia, po raz pierwszy w rundzie wiosennej znalazł się przedstawiciel Unii Hrubieszów – Adrian Nieckarz

W meczu „na szczycie” lepsza Andoria

W drugiej wiosennej kolejce w zamojskiej Klasie A pokonaliśmy KS Olender Sól 0:3. To bardzo cenne trzy punkty, które wywozimy z trudnego dla nas terenu. Pewna wygrana pozwala nam utrzymać fotel lidera.

Skład: Filipczuk – Hoshko, Baran, Sitarz – Barszczewski, Szumlański, Huryn, Matysiak, Kucharczuk – Pąk, Mac

Teraz przed nami dwa mecze w Mirczu – w niedzielę, 14 kwietnia podejmiemy o godzinie 16:00 GLKS „Granica” Lubycza Królewska, a tydzień później o tej samej porze czekają nas derby powiatu, czyli mecz z Huraganem Gmina Hrubieszów. Już dziś zachęcamy do licznego przybycia na nasz stadion!

HURAGAN Gmina Hrubieszów

Po meczu z Granicą Lubycza Królewska dopisujemy kolejne 3 punkty do naszego konta. Bramka K. Oleszczuk.

KARPAT-BUD sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie kompleksowego wykonawstwa robót budowlanych. Podkarpacka spółka świadczy usługi budowlane w systemie „projektuj i buduj” oraz prowadzi roboty w zakresie generalnego wykonawstwa obiektów i budowli inżynierskich, zwłaszcza o konstrukcji żelbetowej, galerii handlowych, hal o konstrukcji stalowej i żelbetowej, budynków mieszkalnych oraz budynków użyteczności publicznej. Kibice Huragan Hrubieszów już od najbliższego meczu oraz w nadchodzącej rundzie wiosennej sezonu będą mogli oglądać naszych zawodników w nowych strojach meczowych wraz z logo naszego strategicznego sponsora.Bardzo cieszymy się z dołączenia KARPAT-BUD do grona naszych Sponsorów i liczymy na owocną współpracę.

NIEWIELE ZABRAKŁO

Widok 51 Lublin – Kryształ Werbkowice 6:5 (4:1)

Bramki dla Kryształu: Przysiężniak x4, Fedurek

Po dobrym meczu, w którym nie zabrakło walki młodzi zawodnicy trenera Maćka Wójtowicza nieznacznie ulegli Widokowi 51 Lublin. W pierwszej odsłonie spotkania nasi piłkarze wyszli na zieloną murawę bocznego boiska Areny Lublin mocno zestresowani i pozwolili rywalom czterokrotnie wpisać się na listę strzelców. W przerwie meczu po męskiej rozmowie zielono-żółto-niebiescy uwierzyli w swój potencjał i zdołali doprowadzić do wyrównania. Niestety w samej końcówce gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie i to oni ostatecznie cieszyli się z wywalczonego zwycięstwa.

FIRMA KAMYS & VEENS SP. Z O.O. UFUNDOWAŁA DRESY

Niezmiernie miło nam poinformować, że firma KAMYS & VEENS Sp. z o.o. z Turkowic ufundowała naszej młodzieży występującej w II lidze wojewódzkiej 25 kompletów dresów sportowych wraz z nadrukiem.

Unia Hrubieszów

Podopieczni Trenera Piotra Stadnickiego zapisali na swoje konto pierwsze 3 punkty w rundzie wiosennej o Mistrzostwo II Wojewódzkiej Juniorów Młodszych, gdzie w meczu rozegranym w Lublinie pokonali 2:0 Sygnał Lublin.

Wypowiedź Trenera Piotra Stadnickiego:

„Już w 15 minucie bramkarz gospodarzy fau

lował Bartka Jarosza. Otrzymany rzut karny na gola pewnie zamienił Bartek Turzyński. W 35 minucie Filip Turzyński uderzeniem zza pola karnego pokonał bramkarza Sygnału. W pierwszej połowie my dyktowaliśmy warunki na boisku. Natomiast w drugiej części meczu oddaliśmy inicjatywę gospodarzom, ale dobrze się broniliśmy i wyprowadzaliśmy kontry. Podsumowując zagraliśmy dobry mecz”

Sygnał Lublin – Unia Hrubieszów 0:2 (0:2)

Skład Unii Hrubieszów: Sawicki – Grzeszczyk, B. Turzyński, Jasic – Uszko, Kokoć, Cebula, Szymonik, Dąbrowski – F. Turzyński, B. Jarosz

Ponadto zagrali: Bień, Hojda, Cieśla, Dziewulski i Rataj.

Bramki: B. Turzyński (k), F. Turzyński

Trampkarze Młodsi w meczu rozegranym na stadionie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pokonali 3:1 Ładę 1945 Biłgoraj.

Skład Unii Hrubieszów: Czerkawski, Panek, Malinowski(c), Kozar, Romański, Berdzik, Guzina, Winiarski, Roch, Tokarski, Krajewski.

Ponadto zagrał: Adamczuk.

Bramki dla Unii: Roch x 3.