3 marca 2024

UKS „Jedynka” na zawodach Pucharu Świata  w Chorwacji [ZDJĘCIA]

W dniach 23-24 lipca 2022 roku, w miejscowości Krbava w Chorwacji, odbyły się dwudniowe zawody modeli swobodnie latających klas F1A, F1B, F1C, F1Q, zaliczanych do punktacji  Pucharu Świata.

Udział w zawodach zgłosiła ekipa z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie, instruktor Leszek Kryszczuk startujący w klasie modeli z napędem gumowym F1B.

W pierwszym dniu zawodów Leszek Kryszczuk zajął 10 miejsce – do dogrywki zabrakło 11 sekund. Wygrał lider Pucharu Świata Adam Krawiec z Gliwic, na drugim miejscu uplasował się zawodnik Silz Bernd z Niemiec, a na trzecim stopniu podium stanął zawodnik Tomljanović Vinko z Chorwacji.

W drugim dniu zawodów Pucharu Świata „FF Dalmacija Cup”, pierwsze miejsce zajął instruktor Leszek Kryszczuk, na drugim miejscu zawodnik Sabo Soniboj z Chorwacji i na trzecim miejscu Daniel Cimochowski, zawodnik z Białegostoku.

W zawodach w klasie modeli z napędem gumowym startowali zawodnicy zajmujący czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z Norwegi, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Chorwacji, Czech, Bośni i Hercegowiny, Turcji oraz Polski.