3 marca 2024

Alojzów: Uciekał autem, później pieszo… Zatrzymany przez funkcjonariusza SCS

Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej uniemożliwił jazdę kierowcy, który był pod wpływem substancji psychoaktywnych i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna chciał zepchnąć z drogi samochody innych kierowców.

Reklamy

Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Hrebennem jechał nieoznakowanym samochodem służbowym w delegację.

Około godz. 4:50 w miejscowości Alojzów w powiecie hrubieszowskim zauważył, że kierowca pojazdu VW Golf dziwnie się zachowuje – wyłączył światła i próbował zepchnąć z drogi samochód funkcjonariusza.

Reklamy

Czytaj: Hrubieszów: Po służbie zatrzymał pijanego kierowcę, który uderzył w barierkę mostu [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusz skontaktował się z numerem 112 i przez kolejne 20 km gonił kierowcę. W międzyczasie do pościgu dołączył patrol policji.

Kierowca siłowo ominął ustawioną na drodze blokadę Straży Granicznej, a przy kolejnej porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po około 200 m funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej dogonił go i obezwładnił, używając środków przymusu bezpośredniego. Został przy tym lekko ranny.

Okazało się, że zatrzymany mężczyzna był pod wpływem substancji psychoaktywnych, nie miał prawa jazdy, a tej samej nocy włamał się na posesję w powiecie zamojskim, skąd, w wyniku rozboju, skradł też samochód.

Podejrzany jest również o rozbój w innej miejscowości. Dalsze czynności w sprawie prowadzi policja.

Zobacz też:

Dachowanie w Teptiukowie [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →


źródło i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie