17 kwietnia 2024

Dachowanie w Teptiukowie [ZDJĘCIA]

Dziś, przed południem, doszło do groźnego wypadku w Teptiukowie. Dachował tam samochód osobowy.

– W dniu 25.11.2023 roku około godziny 10.47 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęła informacja o dachowaniu pojazdu osobowego w miejscowości Teptiuków.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali dachowanie pojazdu osobowego. którym podróżowała jedna osoba. Pojazd na prostym odcinku zjechał z drogi i dachował, zatrzymując się na prywatnej posesji. Auto po koziołkowaniu zaczęło się palić.

Czytaj: Zderzenie z łosiem w Terebiniu. Dwie osoby poszkodowane [ZDJĘCIA]

Natychmiastowe działanie gaśnicze podjął mieszkający obok miejsca zdarzenia druh OSP Teptiuków przy użyciu gaśnicy proszkowej.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe, jednocześnie udzielając pierwszej pomocy kierującemu, który wypadł z pojazdu podczas dachowania, a następnie przekazaniu poszkodowanego Zespołowi Ratownictwa Medycznego – informuje oficer prasowy KPPSP w Hrubieszowie st. kpt. Marcin Lebiedowicz.

W działaniach na miejscu udział brały – Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza z Hrubieszowa oraz OSP KSRG Teptiuków. Łącznie w akcji uczestniczyło 10 strażaków, a ich interwencja trwała 40 minut.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia – jak informują strażacy – było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Straty oszacowano wstępnie na 300 tys. zł.

Dokładną przyczynę i wszelkie okoliczności wypadku ustala hrubieszowska Policja.

Zobacz też:

Pożar garażu w Czortowicach [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →źródło i fot KPPSP w Hrubieszowie / info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. asp. Michał Puszek, str. Piotr Molas