Lokalne koło PiS odcina się od byłych członków swojej partii i oświadcza, że powiatowej koalicji między Prawem i Sprawiedliwością, a ludowcami nigdy nie było. Jak więc nazwać tak dużą zbieżność w działaniach i poglądach między radnymi PSL i byłymi członkami PiS w Radzie Powiatu Hrubieszowskiego?

Reklamy

Jakiś tajemniczy „nowy-twór” toczy powiat hrubieszowski, bo przerzuty w ciągu ostatnich miesięcy ujawniły się w Powiatowym Urzędzie Pracy, a obecnie z podobną diagnozą zmaga się szpital, który od dawna walczy już na jednym froncie z koronawirusem i kolejnej chorobie może już nie podołać. Czy można się jednak dziwić tak słabej kondycji powiatu, który przez kilkanaście lat zmagał się z „ptasią grypą”, a bardzo prawdopodobne, że i ta choroba zaatakuje jeszcze z ogromną siłą?

Z przykrością muszę stwierdzić, że jako mieszkańcy – jesteśmy częścią organizmu, którego ani nie można w żaden sposób wyleczyć, ani też humanitarnie i w akcie litości dobić, gdyż obie te opcje blokuje nam panujący w tym kraju system opieki zdrowotnej dla samorządów – tych potrzebnych i tych zupełnie zbędnych – jak ten nasz powiatowy.

Reklamy

Nasz nieszczęsny organizm, wegetujący już od dawna, zawieszony między bytem a niebytem, nadaje się do wygodnego życia tylko dla bakterii, wirusów i pasożytów, które wciąż walczą między sobą o największy kawałek zdrowej tkanki – czego świadkami jesteśmy od lat i nie widzę żadnej szansy na to, by ten stan miał się kiedykolwiek zmienić.

Jak bardzo tragiczna w skutkach będzie dla nas niemoc szpitala, który w czasie szalejącej pandemii powinien być dla władz powiatu miejscem najbardziej chronionym i wspieranym? Sobie i wszystkim życzę, abyśmy nigdy nie poznali odpowiedzi na to pytanie.

Anonimowy Autor
w swojej subiektywnej opinii

Zobacz też:

Hrubieszów: Oświadczenie Dariusza Gałeckiego

Hrubieszów: Oświadczenie Dariusza Gałeckiego

 

LubieHrubie na Instagramie