15 czerwca 2024

Czy będzie strajk w hrubieszowskim SP ZOZ?

Pracownicy SP ZOZ w Hrubieszowie zawiadomili radnych powiatowych, że w związku z trwającym sporem zbiorowym z pracodawcą, załoga SP ZOZ w Hrubieszowie zgłasza gotowość rozpoczęcia strajku.

Reklamy

Treść poniższego pisma została przekazana dziś każdemu członkowi Rady Powiatu w formie pisemnej za pośrednictwem urny podawczej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie.

***

Reklamy

Hrubieszów dn. 16.04.2021 r.

Radni Rady Powiatu w Hrubieszowie

Reklamy

­

Szanowni Państwo!

W związku z trwającym sporem zbiorowym z pracodawcą informujemy, iż załoga SP ZOZ w Hrubieszowie zgłasza gotowość rozpoczęcia strajku.

W naszym odczuciu, pozostawienie szpitala bez kolejnego lekarza specjalisty jakim jest dyrektor Dariusz Gałecki godzi bezpośrednio w bezpieczeństwo naszych pacjentów, za których czujemy się odpowiedzialni. Z drugiej strony zatrudnienie nowego dyrektora z tak wysoką pensją znacząco pogarsza i tak trudną sytuację naszego szpitala.

Uwzględniając powyższe oraz fakt, iż do chwili obecnej Rada Powiatu nie zajęła stanowiska w przedmiotowej sprawie, jesteśmy zmuszeni do podjęcia decyzji o ogłoszeniu gotowości do strajku.

Uprzejmie przypominamy, że radny wykonując swoje zadania kierować się winien interesem społecznym, a nade wszystko dobrem lokalnej społeczności, którą reprezentuje.

Pracownicy SP ZOZ w Hrubieszowie


Pismo w formacie pdf »

Zobacz też:

Oświadczenie lekarzy i personelu medycznego hrubieszowskiego SP ZOZ

Oświadczenie lekarzy i personelu medycznego hrubieszowskiego SP ZOZ