19 kwietnia 2024

Gabriela Jarosz ze Staszica nominowana do tytułu Osobowość Roku 2020 – ZDJĘCIA

Tegoroczna maturzystka Staszica – Gabriela Jarosz została wyróżniona w ogólnopolskim plebiscycie Osobowość Roku 2020.

W województwie lubelskim pieczę nad głosowaniem sprawują Kurier Lubelski, serwis kurierlubelski.pl oraz serwisy naszemiasto.pl. Plebiscyt ma na celu docenienie i nagrodzenie działalności ludzi kultury i nauki, biznesu, polityki i samorządu oraz tych, którzy działają społecznie i charytatywnie.

Gabrysia została nominowana w kategorii NAUKA. Mimo młodego wieku zdążyła zdobyć najwyższe laury w krajowych i międzynarodowych konkursach języka rosyjskiego w różnych kategoriach. Obecnie jest stypendystką Ministra Edukacji i Nauki, jako jedna z 29 osób w Polsce. Gabrysia jest uczennicą klasy III humanistyczno-psychologicznej. Od lat interesuje się językiem i literaturą rosyjską oraz kulturą i historią Rosji. Dzięki talentowi, wrażliwości i pracowitości odnosi spektakularne sukcesy nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej.

Do najważniejszych należą:

• Międzynarodowy Konkurs „Żywa Klasyka 2020”, Ministerstwo Edukacji Federacji Rosyjskiej, Rosja, Sankt-Petersburg – I miejsce – tytuł laureata (indywidualnie)

• X Międzynarodowy Konkurs Puszkinowski pt. „Что в именитебемоём?”, Państwowy Uniwersytet A. Puszkina w Moskwie, Rosja – dyplom zwycięscy (indywidualnie)

• Ogólnopolski Maraton z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Rosyjskiego, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie, II miejsce – tytuł laureata (indywidualnie)

• Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej pod hasłem „Поэзиипленительныестроки”, UMCS w Lublinie oraz Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej, II miejsce – tytuł laureata (indywidualnie).

Jesteśmy niezwykle dumni, że uczennica I LO im. ks. St. Staszica została doceniona także przez media. Jej szkolna droga wiodła przez niezliczone godziny poświęcone nauce i pracy nad rozwojem swojego talentu i umiejętności.

Trzymamy kciuki za wygraną w plebiscycie, chociaż już dziś każdy zgodzi się z opinią posiadania przez Gabrielę wielkiej i bogatej OSOBOWOŚCI.

Zachęcamy do głosowania (w zakładce NAUKA) »

(info i fot. LO Staszic)


Zobacz też:

Zuzanna Kusiak z hrubieszowskiego Staszica siódma w Polsce!

Zuzanna Kusiak z hrubieszowskiego Staszica siódma w Polsce!


LubieHrubie na Instagramie