Zuzanna Kusiak z hrubieszowskiego Staszica siódma w Polsce!

Uczennica hrubieszowskiego Staszica – Zuzanna Kusiak, znalazła się wśród najlepszych w Polsce w pisemnej części finału XV Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.

Reklamy

15 kwietnia odbyła się pisemna część finału XV Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Wyłoniła ona dziesięciu najlepszych w Polsce uczestników Olimpiady, którzy następnie zmierzą się ze sobą i walczyć będą o prestiżowe nagrody podczas części ustnej, która odbędzie się 22 kwietnia.

Wśród najlepszych z najlepszych, z bardzo wysokim wynikiem, na miejscu 7. uplasowała się Zuzanna Kusiak z klasy II C (profil ekonomiczny), pracując pod opieką swojego nauczyciela religii, p. Wojciecha Borowskiego.

Reklamy

Uczennica wykazuje ogromne zainteresowanie tematyką religijną. Już w ubiegłym roku próbowała swoich sił w XIV Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie oraz VI Diecezjalnym Konkursie Wiedzy o bł. Karolinie Kózkównie i św. Stanisławie Kostcew – w obydwu zdobywając zasłużone laury.

Nie są to jedyne talenty Zuzi, gdyż uczennica świetnie radzi sobie także z językiem rosyjskim oraz wzbogaca życie społeczności Staszica, występując w różnego rodzaju szkolnych przedsięwzięciach artystycznych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wyższego wyniku po zmaganiach ustnych.

(info i fot. LO Staszic)


Zobacz też:

Danuta Muzyczka: Ratujmy hrubieszowski szpital!

Danuta Muzyczka: Ratujmy hrubieszowski szpital!