28 maja 2024

Gm. Horodło: Tylko jednego popołudnia prawo jazdy straciło 4 kierowców

Tylko jednego popołudnia, w gminie Horodło, w ręce policjantów z hrubieszowskiej drogówki wpadło 4 kierujących za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

Policjanci z hrubieszowskiej drogówki, podczas jednej popołudniowej służby, zatrzymali w gminie Horodło 4 osobom prawo jazdy. Wszyscy kierujący przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Najmłodszy z zatrzymanych kierowców to 30-latek. Został zatrzymany w miejscowości Łuszków, ponieważ poruszał się samochodem osobowym marki Mercedes C220 z prędkością 109 km/h. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1500 zł. Za to wykroczenie otrzymał także 13 pkt karnych.

Czytaj: Hrubieszów: Na quadzie bez rejestracji, „prawka” i kasku

Kolejni trzej kierujący „wpadli” w miejscowości Liski. 37-letni kierowca przekroczył prędkość o 70 km/h, za co otrzymał 2000 złotych mandatu i 14 punktów karnych.

Z kolei kierujący Hyundaiem 33-latek miał na liczniku 110 km/h, a 64-letni kierowca samochodu marki Kia w chwili pomiaru – 108 km/h. Obaj kierujący zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 złotych, a na ich konto wpłynęło po 13 punktów karnych.

Wszystkim czterem nieodpowiedzialnym kierującym policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Zobacz: Gm. Dołhobyczów: Tragiczny wypadek przy wycince drzewa

– Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę, gdyż najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych jest przekraczanie prędkości, zwłaszcza w obszarze zabudowanym. Jednocześnie przypominamy, że przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy – podkreśla nadkom. Elżbieta Błaziak z KPP w Hrubieszowie.

Zobacz też:

Gm. Werbkowice: Pijany kierowca schował się przed policjantami w szafie

Zerknij na Instagram →


źródło: KPP w Hrubieszowie, fot. arch. lubiehrubie