28 maja 2024

Hrubieszów: Na quadzie bez rejestracji, „prawka” i kasku

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 39-letniego kierowcę quada, który jechał ulicą Zamojską bez tablicy rejestracyjnej, a jego pasażer nie posiadał wymaganego przepisami kasku.

– Policjanci pełniący służbę na terenie miasta zauważyli na ulicy Zamojskiej pojazd czterokołowiec bez tablicy rejestracyjnej, którego pasażer nie posiadał wymaganego przepisami kasku.

Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazało się, że jest to 39-letni Hrubieszowianin, który nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami na żadną kategorię pojazdów.

Ponadto pojazd figurował w systemie, jako sprzęt techniczny, nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC. Pasażerem pojazdu był 39 latek z Hrubieszowa, który nie posiadał wymaganego przepisami kasku na głowie – informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z KPP w Hrubieszowie.

Mężczyźni za popełnione wykroczenia odpowiedzą przed sądem.

Czytaj: Gm. Uchanie: „Ścinała zakręty” i przekraczała dozwoloną prędkość

– Pamiętajmy, że pojazd – również quad, aby mógł poruszać się po drogach publicznych musi być sprawny technicznie, zarejestrowany, mieć tablice rejestracyjne i aktualne ubezpieczenie OC, ponadto kierowca powinien posiadać uprawnienia do kierowania.

Osoby poruszające się tego typu pojazdami muszą również pamiętać o kasku ochronny.

Należy także pamiętać o obowiązku zachowania trzeźwości za kierownicą oraz dostosowania stylu jazdy do warunków drogowych oraz posiadanych umiejętności. Quad sam w sobie nie jest niebezpieczny, jednak użycie go w sposób nieprzemyślany może spowodować zagrożenie i tragiczne w skutkach zdarzenia – podkreśla asp. szt. Edyta Krystkowiak.

Zobacz też:

Pasjonatka szybkiej jazdy z gminy Horodło

Zerknij na Instagram →


źródło: KPP w Hrubieszowie, fot. lubiehrubie