Hrubieszów: Burmistrz Marta Majewska laureatką konkursu Polka XXI [ZDJĘCIA]

Burmistrz Hrubieszowa – Marta Majewska została laureatką konkursu Polka XXI w kategorii samorząd.

Reklamy

Kapituła zauważyła, że:

„Marta Majewska jako burmistrz Hrubieszowa odważnie wkracza w różne obszary aktywności miasta od sfery infrastrukturalnej, poprzez ekonomię społeczną, kreatywną gospodarkę lokalną czy innowacyjną edukację, stawiając na zrównoważony rozwój miasta.

Konsekwentnie buduje poczucie lokalnej tożsamości w ramach akcji Hrubieszów „Jestem Stąd”. Po wybuchu wojny w Ukrainie Hrubieszów został nazwany „stolicą pomagania”. Kiedy dowiedziała się, że na granicy czekają zmarznięte matki z dziećmi Pani Burmistrz zaangażowała się osobiście w przygotowanie miejsc noclegowych i posiłków dla uchodźców. Zmobilizowała mieszkańców i pojawiło się 600 łóżek, stale wydawano posiłki. W pierwszych tygodniach wojny przez punkt pomocy przewijało się ok. 1 tys. osób na dobę. Pani Burmistrz przez cały czas była przy wolontariuszach i osobach potrzebujących pomocy.”

­
Wypowiedź Marty Majewskiej:

To dla mnie szczególna i wyjątkowa nagroda. Podczas wczorajszej Konferencji PolkaXXI na uroczystej Gali w Warszawie odebrałam wyjątkową nagrodę Polka XXI w kategorii Samorząd.

Kapituła konkursowa uargumentowała swoją decyzję doceniając moje konsekwentne zaangażowanie w budowanie poczucia lokalnej tożsamości w ramach akcji Hrubieszów Jestem Stąd”. Kierowanie Hrubieszowem – ” stolicą pomagania” po wybuchu wojny w Ukrainie. Odważne wkraczanie w różne obszary aktywności miasta od sfery infrastrukturalnej, poprzez ekonomię społeczną, kreatywną gospodarkę lokalną czy innowacyjną edukację, stawiając na zrównoważony rozwój miasta.

Po prostu dziękuję!

To dla mnie wielkie wyróżnienie, ale także mobilizacja i zobowiązanie.

Wszystkim inspirującym mnie kobietom spotkanym na mojej drodze jestem wdzięczna za każde doświadczenie. Bliskim za nieustanne wspieranie mnie i moim Mieszkańcom za ciągłe wsparcie i motywację do dalszych działań na rzecz naszego DOMU – Hrubieszowa.

Drogie Panie, dziewczyny, kobiety zwłaszcza z naszego Hrubieszowa pamiętajcie rozwijajcie swoje skrzydła, wierzcie w siebie, spełniajcie marzenia i przede wszystkim wspierajcie się wzajemnie nie podcinając sobie wzajemnie skrzydeł! I oczywiście bądźcie dumne z tego, że Hrubieszów Jestem Stąd!

Polka XXI w. to pierwsze wydarzenie organizowane w tej formule w Polsce, w którym wzięły udział topowe managerki, aktywistki społeczne, ekspertki, przedstawicielki administracji rządowej i samorządowej, które spotkały się by podjąć wspólnie debatę o najważniejszych dla kobiet i Polek kwestiach.

Gratuluję Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym Paniom we wszystkich dziedzinach!

­

­

(źródło i fot. UM Hrubieszów, Marta Majewska / facebook.com, wgospodarce.pl)


Zobacz też:

10,5 mln dla Hrubieszowa i Odznaka Honorowa dla burmistrz Marty Majewskiej [ZDJĘCIA]

10,5 mln dla Hrubieszowa i Odznaka Honorowa dla burmistrz Marty Majewskiej [ZDJĘCIA]