Hrubieszów, Łotoszyny: Święto Strzelca Konnego [ZDJĘCIA, AUDIO]

W dniach 9 i 10 lipca, w Hrubieszowie i Łotoszynach, w gminie Hrubieszów, odbyło się tegoroczne Święto Strzelca Konnego połączone z festynem kawaleryjskim.

Reklamy

9 i 10 lipca w Hrubieszowie i Łotoszynach odbyło się VIII Święto Strzelca Konnego.

W sobotę, 9 lipca 2022 w Hrubieszowie obchodzono Święto Pułkowe 2 Pułku Strzelców Konnych – o godz 18.00 w kościele Garnizonowym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie, odprawiono mszę św. z ceremoniałem kawaleryjskim, po której odbył się Apel Pamięci na terenie koszar 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego.

Reklamy

W niedzielę 10 lipca, w Łotoszynach, w gminie Hrubieszów zorganizowano festyn patriotyczny pod hasłem „Kontynuacja dziedzictwa kawalerii” oraz Kawaleryjski Memoriał Mjr. Michała Radzimińskiego. Zawody przeprowadzono w trzech konkurencjach: skokach przez przeszkody, władania lancą konno i władania szablą konno.

W trakcie festynu odbyły się pokazy nowoczesnego sprzętu i uzbrojenia jednostek Sił Zbrojnych RP: 18 Dywizji Zmechanizowanej, 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego, 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej­

Organizatorami imprezy były: Stowarzyszenie Szwadron Ziemi Hrubieszowskiej im. „2 Pułku Strzelców Konnych”, Fundacja niepodległości, Gmina Hrubieszów, 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

­

­

Radio Lublin opublikowało obszerną relację ze Święta Strzelca Konnego i festynu kawaleryjskiego, które odbyły się w niedzielę w Łotoszynach, w gminie Hrubieszów:­

Więcej na portalu Radio Lublin » [AUDIO]
Zdjęcia z VIII Święta Strzelca Konnego »
Zdjęcia na stronie 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej »

­

(fot. facebook.com / 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy)


Zobacz też:

Hrubieszowscy policjanci uczcili swoje święto [ZDJĘCIA]

Hrubieszowscy policjanci uczcili swoje święto [ZDJĘCIA]