Hrubieszów: Manifestacja przeciwko działaniom zarządu powiatu – ZDJĘCIA, WIDEO

W piątek 23 lipca, odbyła się w Hrubieszowie manifestacja, która była wyrazem sprzeciwu wobec działań zarządu powiatu hrubieszowskiego, starosty oraz pełniącej obowiązki dyrektora hrubieszowskiego szpitala.

Reklamy

– Manifestacja jest wyrazem sprzeciwu wobec działań Zarządu Powiatu, Starosty i p.o. dyrektora, która sprawuje pieczę nad jednostką podległą Starostwu i ma przyzwolenie na działania, których my – jako mieszkańcy Hrubieszowa i Powiatu nie popieramy – informuje organizatorka manifestacji Marta Wierzbicka. – Pozbywanie się pracowników Starostwa, pozbywanie się personelu medycznego, ignorancja społeczeństwa, brak umiejętności pozyskania i wykorzystania zewnętrznych środków na inwestycje, brak poczucia odpowiedzialności za podejmowane decyzje to tylko niektóre działania, które spowodowały utratę zaufania społeczeństwa. Jedynym ratunkiem dla powiatu jest REFERENDUM!

Protest rozpoczął się na hrubieszowskim Rynku, skąd uczestnicy przeszli pod budynek Starostwa Powiatowego na ul. Narutowicza. Do protestujących wyszedł członek zarządu powiatu Andrzej Barczuk i zaprosił na rozmowę do budynku starostwa 3-osobową reprezentację manifestujących.

Relacja wideo z rozmowy delegacji protestujących ze starostą Anetą Karpiuk, wicestarostą Markiem Kata i Andrzejem Barczukiem »

W manifestacji wziął udział radny powiatowy Tomasz Ożóg. Protestującym podziękował były dyrektor hrubieszowskiego SP ZOZ Dariusz Gałecki.

­

(fot. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Hrubieszów: Kupa grosza od dobrych ludzi! – ZDJĘCIA

Hrubieszów: Kupa grosza od dobrych ludzi! – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie