22 czerwca 2024

Hrubieszów: Nie całkiem pusta cysterna – ZDJĘCIA

2,7 tys. paczek papierosów ujawnili podczas wspólnych działań w Hrubieszowie funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Kontrabanda ukryta była w pociągu towarowym.

Reklamy

Wjeżdżający do Polski przez przejście graniczne w Hrubieszowie pociąg towarowy został prześwietlony na urządzeniu RTG. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił obraz jednej z przewożonych cystern. W zgłoszonym jako pusty zbiorniku mundurowi dostrzegli nieprawidłowości w obrazie ze skanera.

Funkcjonariusze KAS i SG sprawdzili ogólnie dostępne elementy wagonu. Z uwagi na substancję, która był wcześniej przewożona w cysternie do jej rewizji potrzebny był specjalistyczny sprzęt. Podczas kontroli wnętrza zbiornika pomogli wezwani na miejsce funkcjonariusze Straży Pożarnej.

Reklamy

Jak się okazało wysiłki były uzasadnione. We wnętrzu cysterny znajdowało się 2,7 tys. paczek nielegalnych papierosów. Wartość rynkowa ujawnionego towaru to ponad 40 tys. zł.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe, które prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

Reklamy

­

(info i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie, NOSG)


Zobacz też:

Hrubieszowskie obchody Dnia Spadochroniarza – ZDJĘCIA

Hrubieszowskie obchody Dnia Spadochroniarza – ZDJĘCIA


https://lykoland.com/