30 września 2023

Hrubieszów: Z pomocą rzeczową dla policjantów we Lwowie (ZDJĘCIA)

Bus z najpotrzebniejszymi artykułami takimi jak śpiwory, koce, leki, power banki oraz żywność o długim terminie przydatności trafiły do policjantów ze Lwowa.

Reklamy

Hrubieszowscy policjanci po raz kolejny zorganizowali zbiórkę artykułów dla policjantów w Ukrainie. Została ona zorganizowana przy ogromnym wsparciu miejscowych Związków Zawodowych, a także Straży Granicznej z Hrubieszowa i Dołhobyczowa.

Zbierano artykuły takie, jak: śpiwory, koce, leki, power banki oraz żywność o długim terminie przydatności. Bus wypełniony darami trafił już do policjantów ze Lwowa. To nie pierwsza akcja pomocy zainicjowana przez mundurowych.

Reklamy

– Pomimo tego, że obecnie sytuacja na terenie powiatu hrubieszowskiego jest spokojniejsza, niż na początku wojny w Ukrainie, hrubieszowscy policjanci nieustannie przy wsparciu funkcjonariuszy z całej Polski dbają o bezpieczeństwo osób, które przekroczyły granicę polsko-ukraińską i znalazły się na naszym terenie, uciekając przed wojną – informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej komendy. – Mundurowi pomagają w dotarciu do miejsc noclegowych i wyznaczonych punktów pomocy, rozdają żywność oraz dbają o bezpieczeństwo na terenie punktów recepcyjnych. Nad bezpieczeństwem osób pojawiających się każdego dnia na terenie powiatu hrubieszowskiego czuwają policjanci z Hrubieszowa, przy ogromnym wsparciu mundurowych, którzy przyjechali do nas z terenu całego kraju – dodaje.

­

Reklamy

(info i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak)Zobacz też:

Podziękowanie od Angeliki i Alanka z Hrubieszowa! (ZDJĘCIA)

Podziękowanie od Angeliki i Alanka z Hrubieszowa! (ZDJĘCIA)