Hrubieszów: Zero tolerancji dla brawury i driftu – ośmiu ukaranych. Policjanci skutecznie studzą zapał młodych kierowców

Młodzi hrubieszowscy kierowcy „driftowali” na terenie miasta. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 8 z nich zostało ukaranych wysokimi mandatami karnymi. Skierowano również 1 wniosek do sądu.

Reklamy

Drift to technika jazdy samochodem w kontrolowanym poślizgu oraz nazwa sportu samochodowego. Jednak popisywanie się takimi umiejętnościami, szczególnie przez młodych kierowców, stwarza oczywiste zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Każdorazowo takie przedstawienia są profesjonalnie przygotowane. Przede wszystkim zabezpieczony jest plac, po którym pojazdy będą się poruszać, aby nie doszło do zderzenia z innym pojazdem lub potrącenia pieszego. W takim przypadku również o planowanym działaniu musi wiedzieć i wyrazić na nie zgodę właściciel placu. Po tzw. „kręceniu bączka” czy też „driftcie” pozostają ślady opon, które nie wyglądają estetycznie. Tego typu „pozostałości” – obowiązkowo należy zlikwidować.

Niestety, takie pokazy mają swoich amatorskich naśladowców, którzy zamiast zdecydować się wykonać je na profesjonalnych torach lub na zamkniętym placu, po uzyskaniu zgody właściciela, wykonują je na ogólnodostępnych placach czy parkingach. W trakcie tych nieodpowiedzialnych zabaw nie zabezpieczają terenu przed dostępem innych, postronnych osób, czym sprowadzają realne zagrożenie.

W trakcie wprowadzania auta w niekontrolowany poślizg, zabierają do środka pasażerów, nie zważając na ich bezpieczeństwo. Pozostali widzowie pozostają w bliskiej odległości i obserwują „pokaz”, nie chowając się za żadne zabezpieczenia.

Kierujący pojazdami wielokrotnie tracą nad nim panowanie oraz wpadają w poślizgi. Takie zachowanie może doprowadzić do tragedii.

Właśnie takie bezmyślne „pokazy” ujawnili w naszym mieście w ostatnim okresie hrubieszowscy policjanci. Młodzi kierujący „driftowali” na jednym z placów na terenie miasta oraz na parkingu przy sieci sklepów. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 8 młodych kierowców zostało ukaranych wysokimi mandatami karnymi. Skierowano również 1 wniosek o ukaranie do sądu.

asp. szt. Jarosław Karkuszewski


Zobacz też:

Dodatkowe ograniczenia związane z pandemią – policjanci ujawnili w Hrubieszowie dwie czynne siłownie

Dodatkowe ograniczenia związane z pandemią – policjanci ujawnili w Hrubieszowie dwie czynne siłownie


LubieHrubie na YouTube