Hrubieszowscy policjanci rozmawiali z dziećmi o zagrożeniach i hejcie w Internecie

Policjanci z hrubieszowskiej komendy rozmawiali z dziećmi na temat cyberprzemocy i hejtu w Internecie. Wczoraj odbyły się spotkania w hrubieszowskiej Trójce oraz w Szkole Podstawowej w Kryłowie.

Reklamy

Wczoraj, hrubieszowscy policjanci przeprowadzili kolejne z cyklu spotkań z dziećmi szkół naszego powiatu, poświęcone bezpieczeństwu w Internecie i ruchu drogowym. Mundurowi spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie oraz Szkoły Podstawowej w Kryłowie.

Mundurowi mówili, jak bronić się przed hejtem, który jest częstym zjawiskiem w wirtualnym świecie. Przypomnieli dzieciom kwestie dotyczące bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych. Omówili skutki, jakie może przynieść zamieszczanie zdjęć czy filmów w Internecie oraz przypomnieli, że nikt nie jest w sieci anonimowy. Podczas spotkania poruszano także tematykę odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

W związku ze zbliżającym się okresem letniego wypoczynku, funkcjonariusze omówili także z uczniami zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, między innymi stosowanie elementów odblaskowych i prawidłowego oświetlenia. Uczniowie zadawali wiele interesujący pytań i włączali się w rozmowę.

(info i fot. aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak / KPP Hrubieszów)


Zobacz też:

Pomoc dla niepełnosprawnego Michała – wizyta wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego w Hrubieszowie – ZDJĘCIA, WIDEO

Pomoc dla niepełnosprawnego Michała – wizyta wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego w Hrubieszowie – ZDJĘCIA, WIDEO


LubieHrubie na Instagramie