Hrubieszowska Jedynka po raz kolejny w finale konkursu międzynarodowego

Już po raz drugi Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie wzięła udział w międzynarodowym konkursie z języka angielskiego pt. „Let’s Celebrate Europe Day” organizowanym przez Ekonomska škola Požega w Chorwacji.

Reklamy

Patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie Nauczycieli Anglistów i Germanistów w Chorwacji.

Konkurs podkreśla znaczenie Unii Europejskiej w świecie, promuje naukę języków obcych oraz wspiera kreatywność uczniów. „Młodzież dziedziczy świat” to hasło tegorocznej edycji, w której wzięło udział 148 uczniów z 14 krajów na świecie (Chorwacja, Polska, Rumunia, Indie, Kolumbia, Wietnam, Kosowo, Turcja, Uzbekistan, Bułgaria, Czarnogóra, Serbia, Rosja, Gruzja).

Wśród tego grona znalazła się Patrycja Bałszan, uczennica Jedynki z klasy 7a. Animacja Patrycji, wraz z 12 innymi pracami w jej kategorii wiekowej, została zakwalifikowana do finału, który odbył się w formie wideokonferecji.

Podczas spotkania online mięliśmy okazję poznać uczniów i ich nauczycieli z różnych zakątków świata, sprawdzić swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej oraz wymienić się spostrzeżeniami na temat konkursu. Atmosfera podczas spotkania była niezwykle przyjazna. Cieszymy się że mogłyśmy uczestniczyć w tak wspaniałym przedsięwzięciu – czytam na stronie hrubieszowskiej szkoły.

Wielkie brawa dla Patrycji i życzymy kolejnych sukcesów!

­

(info i fot. SP nr 1)


Zobacz też:

Hrubieszów: Dzień Patrona w Jedynce (ZDJĘCIA)

Hrubieszów: Dzień Patrona w Jedynce (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie