5 marca 2024

Jaka jest idealna karma dla owczarka niemieckiego?

Dobrze dobrana mokra czy sucha karma do wieku, rasy, stanu zdrowia psa to podstawa codziennej troski. Wielu opiekunów sięga po produkty rekomendowane na przykład dla owczarków niemieckich.

Reklamy

Jaka jest idealna karma dla owczarka niemieckiego?

Dobrze dobrana mokra czy sucha karma do wieku, rasy, stanu zdrowia psa to podstawa codziennej troski. Wielu opiekunów sięga po produkty rekomendowane na przykład dla owczarków niemieckich. Okazuje się bowiem, że poszczególne rasy mają swoje indywidualne wymagania oraz ograniczenia, a wiedza na temat racjonalnego odżywiania staje się podstawą budowania nawyków żywieniowych. Trzeba pamiętać oczywiście o tym, że zupełnie inna mokra karma będzie doskonałym wyborem dla szczeniaka owczarka niemieckiego, a po inne produkty trzeba będzie sięgać dla dorosłych psów dużych ras. Oczywiście zawsze trzeba wziąć także pod uwagę rodzaj sierści oraz poziom aktywności. Z zasady przecież na każdym etapie życia owczarek niemiecki będzie potrzebować inne opieki. Zobacz, jaka karma w danym momencie będzie najlepsza.

Najlepsza karma dla owczarka niemieckiego

Karma sucha dla owczarka niemieckiego nie powinna być jedzeniem uniwersalnym. Ta rasa ma specjalne wymagania, choć oczywiście jak w każdym innym przypadku należy baczną uwagę zwrócić na jak najlepszy skład posiłków. Te przeznaczone dla szczeniąt powinny mieć duża zawartość białka, natomiast w karmie dla dorosłego owczarka niemieckiego musi znaleźć się glukozamina i chondroityna. Ta różnica wynika przede wszystkim ze zmiennych potrzeb żywieniowych. Młody owczarek niemieckich powinien dostawać karmę mokrą lub suchą bogatą w czyli makro- i mikroelementy oraz sole mineralne. Ważny jest także stosunek wapnia i fosforu. Każda dobra karma dla owczarka niemieckiego musi bazować też na białku pochodzącym od zwierząt roślinożernych. To ono odpowiada za rozwój mięśni i szkieletu. I o ile między 3 a 9 miesiącem życia czworonoga ten składnik musi być podstawą diety, to nie wolno zapominać, że mięso na każdym etapie życia jest kluczowe.

Reklamy

Jaką karmę dla owczarka niemieckiego?

Owczarki niemieckie należą do ras dużych. Mają też charakterystyczną postawę ciała, która generuje problemy ze stawami i układem kostnym. Stąd też karma mokra lub sucha dla dorosłych psów, jaką sklep zoologiczny Apetete ma w ofercie, będzie zawierała w składzie glukozaminy i chondroityny. Te substancje chronią wrażliwi układ ruchowy, łagodzą dolegliwości bólowe, a także wspomagają zachowanie sprawności, co jest niewątpliwie inwestycją na przyszłość. Najlepsza karma dla psów dorosłych zawiera również prebiotyki i L-karnitynę. To składnik, który wspomaga proces spalania tłuszczu. Owczarki niemieckie mają delikatne żołądki i nie radzą sobie z trawieniem ciężkostrawnych posiłków.

Ile powinien jeść owczarek niemiecki?

Ilość podawanej owczarkowi niemieckiemu karmy powinna być przede wszystkim uzależniona od trybu życia – czyli stopnia aktywności. To od tego, ile czasu zwierzę spędza na świeżym powietrzu i ile ruchu zażywa, powinna zależeć kaloryczność posiłków. Tu świetnie sprawdzi się stosowanie karmy wysokoenergetycznej. W diecie owczarka, który spędza czas na kanapie oraz ma zapewnioną niewielką aktywność, nie powinno się znaleźć zbyt dużo kalorii. Warto natomiast zadbać o dostatek wartościowych substancji odżywczych. Dzięki nim pupil długo będzie mógł cieszyć się zdrowiem i kondycją. Żywienie owczarka niemieckiego powinno być zawsze konsultowane ze specjalistą. To on po ocenie trybu życia, stanu zdrowia i indywidualnych preferencji doradzi najlepszą mokrą lub suchą karmę, a także określi sposób jej podawania. Dzięki temu właściciele czworonogów mogą być pewni, że zawsze dają to, co najlepsze. A to zawsze najlepsza inwestycja od szczeniaka do seniora.

­

(tekst i fot. mat. partnera)