Jaki zlewozmywak do szafki 60 wybrać?

Jaki zlewozmywak do szafki 60 pasuje najlepiej? Z pewnością nie raz słyszałeś, że szafki 60 są najlepsze i uniwersalne. Czy to jednak znaczy, że każdy zlew kuchenny do nich pasuje? Niestety, tak dobrze nie jest – trzeba wiedzieć, w jaki sposób najlepiej dobrać zlewozmywak, by pasował nie tylko do szafki pod nim, ale też do wystroju kuchni. 

Reklamy

Wielu osobom wydaje się, że do mycia naczyń nadaje się każdy zlewozmywak – nakładany, jednokomorowy, dwukomorowy i każdy inny, jaki można znaleźć w sklepie. Teoretycznie tak jest, w praktyce jednak ich wybór powinien być podyktowany odpowiednimi przesłankami. Przede wszystkim kluczowe jest dopasowanie wielkości komory zlewu do podbudowy szafki, a to dopiero pierwszy krok.

Jaki zlewozmywak do szafki 60?

W jaki sposób dopasować zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem do szafki 60 cm? Przede wszystkim wybierz głębokość i powierzchnię zlewu. Pamiętaj, że do większej szafki dopasuje się nawet mały zlew, ale w odwrotnej sytuacji będziesz miał problem. Właśnie dlatego zmierz, jak głęboki zlew możesz mieć i ile powierzchni blatu może zajmować.

Przemyśl też, jaki kształt i rodzaj zlewozmywaka Cię interesuje. Wolisz formę prostokątną, kwadratową czy owalną? Każda ma swój urok, pamiętaj więc, by kierować się przede wszystkim swoimi preferencjami.

Zlewozmywaki jednokomorowe czy zlewozmywaki dwukomorowe?

Zlewy kuchenne mają jedną lub dwie komory. Modele jednokomorowe pasują do niemalże każdego pomieszczenia, podczas gdy ich większe odpowiedniki mogą już nie sprawdzić się w przypadku małej kuchni. Ciekawym rozwiązaniem są też zlewozmywaki półtorakomorowe, łączące kompaktowe wymiary z funkcjonalnością.

Zlewozmywaki granitowe, ze stali nierdzewnej czy inne?

Wiesz już, jaki zlewozmywak do szafki 60 wybrać, by pasował idealnie. Pora więc zastanowić się nad materiałem. Do Twojej kuchni będą lepiej pasowały modele stalowe, plastikowe, kompozyty czy może klasyczny granit? Kieruj się przede wszystkim spójnym wystrojem całego pomieszczenia. Zwróć też uwagę na to, by zlew był odporny na uszkodzenia mechaniczne, wysokie temperatury i inne nieprzewidziane zdarzenia, które mogłyby go zepsuć.

Wybierz najlepszy zlewozmywak do swojej kuchni

Wybierz unikatowy i idealnie dopasowany do Twojej kuchni zlewozmywak, który perfekcyjnie będzie spełniał swoje zadanie przez wiele kolejnych lat. Dobierz jego wielkość, rozmiar, kolor, materiał wykonania i kształt tak, by pasował do Twojego gustu oraz całego pomieszczenia. Dzięki temu nawet codzienne mycie naczyń będzie dla Ciebie przyjemnością.

­

(tekst i fot. mat. partnera)