28 kwietnia 2024

Józef Wąsiel i Łukasz Zosiuk tuż za podium Mistrzostw Polski

W Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w lekkiej atletyce, do których przystąpili dwaj zawodnicy z powiatu hrubieszowskiego – Józef Wąsiel z Mircza i Łukasz Zosiuk reprezentujący Unię Hrubieszów. Tak wyszło, że obaj zajęli 4 miejsca, ulegając brązowym medalistom niewiele.

Multimedalista zawodów ogólnopolskich do światowych włącznie Józef Wąsiel z Mircza w rzucie dyskiem o ciężarze 1 kg w kategorii wiekowej M75 zajął miejsce tuż za podium wynikiem – 28.17 m. Tę konkurencję wygrał były prezydent Miasta Lublin Leszek Bobrzyk (36.51).

Natomiast w kategorii wiekowej M35 takie samo miejsce na dystansie 800 m zajął reprezentujący Unię Hrubieszów Łukasz Zosiuk w czasie 2:05,71 min. Do medalu brązowego zabrakło 0,07 sekundy (1. Michał Borowiec ze Świdnika – 1:59,13).

– Jak to w sporcie bywa, tym razem nie poszło po mojej myśli. Na treningach i na rozgrzewce spokojnie rzucałem ponad 30 metrów, a tu dwa pierwsze rzuty spalone, trzeci na zaliczenie, nerwy i wyszło, jak wyszło – powiedział nam Józef Wąsiel.