19 kwietnia 2024

Laur dla Karoliny Filii ze Staszica zdobyty w diecezjalnym konkursie (ZDJĘCIA)

Uczennica I Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie – Karolina Fila zajęła I miejsce w VIII Diecezjalnym Konkursie „Wierność bł. Karoliny Kózkówny i męstwo św. Stanisława Kostki”.

18 listopada, odbył się w Zamościu VIII Diecezjalny Konkurs „Wierność bł. Karoliny Kózkówny i męstwo św. Stanisława Kostki”, którego organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej.

I Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Staszica reprezentowała w konkursie Karolina Fila z kl. III D3, która 5 listopada 2021 r. w zmaganiach rejonowych w Strzyżowie zajęła I miejsce.

Część pisemna finału konkursu odbyła się o godz. 10.15 w jednej z sal budynku kurii diecezjalnej. Po zmaganiach pisemnych, dla wszystkich przygotowano pierogi i słodki poczęstunek.

Głównym punktem uroczystości była Eucharystia sprawowana w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, pod przewodnictwem Diecezjalnego Asystenta KSM – ks. Mateusza Furmaniaka. We Mszy Świętej uczestniczyły dzieci i młodzież wraz z opiekunami i rodzicami z różnych stron naszej diecezji.

Po uroczystej Eucharystii nadszedł najdłużej wyczekiwany przez wszystkich moment: ogłoszenie wyników konkursu oraz przyznanie nagród i wyróżnień.

I miejsce w konkursie zajęła uczennica I Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Staszica – Karolina Fila z kl. III D3. Karolinie i katechetce – siostrze Bernadetcie Kozieł składamy serdeczne gratulacje.

­

LO Staszic

­

­

(info i fot. LO Staszic)


Zobacz też:

Staszic reprezentantem powiatu hrubieszowskiego w Zakopanem (ZDJĘCIA)

Staszic reprezentantem powiatu hrubieszowskiego w Zakopanem (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie