23 kwietnia 2024

Mobilna strefa zdrowia w Hrubieszowie – bezpłatne badania profilaktyczne dla wszystkich

PZU ruszył z akcją bezpłatnych badań profilaktycznych. W kolejne weekendy czerwca mobilne gabinety medyczne odwiedzą m.in. Hrubieszów. Będzie można wykonać w nich badania diagnostyczne, takie jak EKG, pomiar poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi oraz spirometrię i USG płuc, a następnie skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą. Akcję zainaugurowano 4 czerwca w Zamościu.

Kolejne fale pandemii skutecznie utrudniały pacjentom dostęp do badań i stacjonarnych wizyt u lekarzy, skoncentrowanych przede wszystkim na walce z COVID-19. Dlatego Grupa PZU, która od samego początku wspiera Polaków w walce z koronawirusem, ruszyła z pilotażową akcją badań profilaktycznych. 

Po roku trwania pandemii warto się przebadać. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Polaków w ramach akcji „Droga do Zdrowia z PZU” chcemy zapewnić dostęp do badań i porad medycznych.Na początek z naszymi mobilnymi strefami zdrowia przyjedziemy do pięciu miast we wschodniej Polsce. Serdecznie zapraszamy okolicznych mieszkańców do skorzystania z darmowych konsultacji – mówi dr hab. Beata Kozłowska–Chyła, prezes PZU.

W dwóch mobilnych strefach zdrowia PZU na pacjentów czeka siedem gabinetów. Będzie można wykonać w nich badania takie jak EKG, pomiar poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi, a także spirometrię i USG płuc. Wyniki oceni specjalista chorób wewnętrznych, a w przypadku spirometrii i USG –  pulmonolog. Na miejscu będzie też dermatolog, który zbada zmiany skórne przy użyciu dermatoskopu. Po ponad roku pandemii koronawirusa i zmniejszonej aktywności fizycznej warto również skorzystać z analizy składu ciała oraz porady dietetyka.

Do tej pory odwiedzono już Zamość, Rzeszów i Stalową Wolę, gdzie przebadano prawie 1600 osób. Podczas badań u pięciu pacjentów zdiagnozowano objawy migotania przedsionków. Dzięki szybkiej interwencji lekarza i wezwaniu ambulansu badani uniknęli zawału. To najlepiej obrazuje, jak bardzo istotna jest profilaktyka!

W Hrubieszowie strefa zdrowia przed Hrubieszowskim Domem Kultury będzie otwarta w sobotę 19 czerwca, w godz. 9.00 – 18.00. Nie są potrzebne wcześniejsze zapisy, każdy kto odwiedzi mobilną strefę zdrowia PZU, będzie mógł zarejestrować się na badanie i skorzystać z diagnostyki oraz konsultacji lekarskiej.

Grupa PZU od samego początku aktywnie włączyła się w walkę z pandemią koronawirusa. Na wsparcie finansowe i sprzętowe dla szpitali i służb walczących z COVID-19 nasze spółki przeznaczyły ponad 25 mln zł. Dzięki zaangażowaniu pracowników Grupy PZU obsługiwane są specjalne infolinie m.in. dla chorych na COVID-19, seniorów, a także dla osób szczepiących się. W realizacji Narodowego Programu Szczepień uczestniczy też 30 placówek medycznych ubezpieczyciela, a niedawno utworzył on także pierwszy w Warszawie punkt szczepień typu drivethru.

(info i fot. PZU)


Zobacz też:

Zakład Karny w Hrubieszowie: Ratujmy serduszko Franka – ZDJĘCIA

Zakład Karny w Hrubieszowie: Ratujmy serduszko Franka – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie