Zakład Karny w Hrubieszowie: Ratujmy serduszko Franka – ZDJĘCIA

Służba Więzienna nie pozostaje obojętna na krzywdę. W dniu 10 czerwca Zakład Karny w Hrubieszowie włączył się do zbiórki organizowanej w celu uratowania serduszka małego Frania, który pilnie potrzebuje operacji.

Reklamy

Hrubieszowska jednostka, podobnie jak wiele instytucji, postanowiła włączyć się w akcję zbierania nakrętek. W tym celu osadzeni pod nadzorem funkcjonariuszy Służby Więziennej w warsztatach zakładu karnego wykonali pojemnik w kształcie serca, który następnie umieszczono przed wejściem do budynku administracji jednostki.

Z uwagi na zaangażowanie funkcjonariuszy oraz osadzonych w akcję, serce zostało wypełnione. Zebrane nakrętki zostały w dniu 10 czerwca dostarczone i złożone w miejscu zbiórki przed budynkiem Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Werbkowicach, celem dołączenia do społecznej akcji pomocowej ratowania serca chłopca.

Franio urodził się ze skrajną postacią wady serca. Ma już za sobą bardzo ciężką operację, dramatyczną walkę o życie. Wydawało się, że historia skończy się szczęśliwie. Niestety, serce Frania znów niedomaga. Nigdzie w Polsce ani w Europie nie mogą już pomóc chłopcu. Zostały USA – miejsce, w którym ratuje się dzieci o najciężej chorych sercach. Dzieci, takie jak Franek. Jedyną przeszkodą w próbie ratowania życia malca są pieniądze, których trzeba zebrać na operację aż 5 milionów złotych. Pomóc można wpłacając pieniądze na stronie siepomaga.pl/serduszkofrania.

Zakład Karny w Hrubieszowie podejmując wiele inicjatyw o charakterze pomocowym, otwiera się na otoczenie społeczne, przy okazji przygotowując osadzonych do prawidłowego funkcjonowania w nim, po opuszczeniu jednostki penitencjarnej.

#resortsprawiedliwościpomaga

(opracowanie: plut. Damian Fedziuryna, fot. ZK Hrubieszów)


Zobacz też:

Hrubieszów: Zapraszamy na II Charytatywny Festiwal Disco Polo – dla Piotrusia i Frania

Hrubieszów: Zapraszamy na II Charytatywny Festiwal Disco Polo – dla Piotrusia i Frania