17 czerwca 2024

Obchody 20-lecia Placówki Straży Granicznej w Chłopiatynie [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej uczcili 20-lecie powstania Placówki SG w Chłopiatynie.

Reklamy

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta odprawiona w kościele Zesłania Ducha Świętego w Chłopiatynie.

Kolejnym punktem tego wydarzenia był apel na terenie Placówki SG w Chłopiatynie. W uroczystości uczestniczył gen. bryg. SG Jacek Szcząchor – Komendant Nadbużańskiego Oddziału SG oraz towarzysząca mu kadra kierownicza. Na miejscu byli również obecni przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury, służb mundurowych oraz inni zaproszeni goście.

Reklamy

Czytaj: Hrubieszów: Dzielnicowa w przedszkolu [ZDJĘCIA]

Uczestników uroczystości przywitał ppłk. SG Dariusz Pedo – Komendant Placówki SG w Chłopiatynie, który w swoim wystąpieniu, przybliżył wszystkim zgromadzonym historię placówki oraz jej służbową charakterystykę. Apel był okazją do wręczenia odznaczeń, wyróżnień oraz aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe wyróżnionym funkcjonariuszom NOSG.

Reklamy

Obchody rocznicy 20-lecia powstania Placówki Straży Granicznej w Chłopiatynie, zakończył piknik rodzinny z licznymi atrakcjami dla dzieci oraz prezentacją sprzętu służbowego Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej.

Zobacz: Hrubieszów: Niebieskie Igrzyska [ZDJĘCIA]

Placówka Straży Granicznej w Chłopiatynie powstała 28 maja 2004 roku. Obszar służbowej działalności placówki SG, położony jest w powiatach hrubieszowskim i tomaszowskim, obejmującym następujące części gmin: Dołhobyczów, Telatyn, Ulhówek i Łaszczów. Od północy styka się z rejonem zabezpieczanym przez Placówkę SG w Dołhobyczowie, natomiast  od południa sąsiaduje z Placówką SG w Lubyczy Królewskiej. Całkowita długość ochranianego przez placówkę odcinka granicy państwowej wynosi ponad 19 km i jest to wyłącznie lądowy odcinek granicy państwa z Ukrainą.

Do najważniejszych zadań realizowanych przez funkcjonariuszy placówki jest oczywiście ochrona granicy państwa, zapobieganie i zwalczanie nielegalnej migracji, jak również zadania związane z prowadzeniem kontroli legalności pobytu i zatrudnienia cudzoziemców. Działalność placówki to nie tylko codzienna wymagająca służba, lecz również uczestnictwo jej funkcjonariuszy w wydarzeniach kulturalno-patriotycznych, sportowych, a także aktywny udział w honorowych zbiórkach krwi.

Zobacz też:

Hrubieszów: Jubileusz 20 lecia posługi organistowskiej Łukasza Machulskiego [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →Chcesz podzielić się informacjami z Hrubieszowa i powiatu hrubieszowskiego z Czytelnikami lubiehrubie? Prześlij info i zdjęcia na adres lubiehrubie@gmail.com


info i fot. NOSG / DS