Oddział Dziecięcy w Hrubieszowie – w trosce o komfort Małych Pacjentów – ZDJĘCIA

Dzieci przebywające w szpitalu potrzebują szczególnej troski i opieki. Zmiana otoczenia i warunków bytowych oraz proces leczenia powinny przebiegać w jak najbardziej komfortowej i bezpiecznej atmosferze. Na potrzeby Małych Pacjentów zdecydował się odpowiedzieć Szpital Powiatowy w Hrubieszowie, który stale unowocześnia swój Oddział Dziecięcy i stara się, aby najmłodsi czuli się w nim niemal jak we własnym domu.

Reklamy

Nowoczesny oddział

Oddział Dziecięcy Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej jest nowocześnie wyremontowanym oddziałem, który spełnia wszelkie wymogi unijne. Do dyspozycji Małych Pacjentów szpitala jest aż 20 łóżek, które znajdują się w: 4 salach niemowlęcych, 3 salach dla dzieci starszych, a także w sali intensywnego nadzoru. Oddział wyposażony jest w profesjonalny sprzęt do ratowania życia najmłodszych, a także urządzenia, które umożliwiają ciągłe monitorowanie ich funkcji życiowych.

Staramy się, aby opieka, którą oferujemy naszym najmłodszym Pacjentom była świadczona na najwyższym poziomie. Z tego powodu niedawno wyremontowaliśmy nasze sale i zaopatrzyliśmy się w nowy, profesjonalny sprzęt. Co ważne, nasz zespół to specjaliści, którzy z zaangażowaniem i radością wypełniają swoje obowiązki i starają się umilić Małym Pacjentom chwile spędzone w szpitalu – mówi Alicja Jarosińska, dyrektor Szpitala Powiatowego w Hrubieszowie.

W Oddziale zatrudnionych jest 3 lekarzy pediatrii, w tym 1 ze specjalizacją w dziedzinie alergologii. Zespół tworzy również 10 pielęgniarek, z których 4 posiadają specjalizację z pielęgniarstwa  pediatrycznego. Dzięki obecności profesjonalnej kadry lekarskiej, na oddziale istnieje możliwość leczenia i diagnozowaniam.in.: dzieci ze schorzeniami układu oddechowego, pokarmowego, nerwowego czy moczowego. Ponadto prowadzona jest diagnostyka schorzeń alergologicznych i związanych ze stawami oraz leczenie dzieci w stanie zagrożenia życia i z zatruciami. Personel oddziału wykonuje także regularnie szereg badań diagnostycznych i obrazowych oraz udziela porad psychologicznych dla dzieci i ich opiekunów.

Zabawki dla dzieci – łóżka i łazienka dla rodziców

Aby Mali Pacjenci mogli miło spędzić czas, każda sala wyposażona jest w telewizor z kanałami dla dzieci, a także posiada bezpłatny dostęp do Internetu. Do użytku maluchów są także liczne zabawki, tablet, klocki lego, maskotki, książki, gry planszowe, puzzle czy przybory do malowania. Dodatkowo 1 czerwca 2021 r. z okazji Dnia Dziecka, szpitalny oddział wzbogacił się – dzięki uprzejmości firmy FAR-DOM Jarosław Jagiełło – o kolejne 405 sztuk zabawek oraz gier.

– Czas pobytu w szpitalu to szczególny okres dla maluchów oraz ich rodziców. Z tego powodu na naszym Oddziale Dziecięcym znajduje się szereg udogodnień, które sprawiają, że chwile na szpitalnej sali stają się nieco przyjemniejsze. Bardzo ważne jest dla nas, aby przyjąć dzieci i ich opiekunów w sposób ciepły, profesjonalny i zapewnić im stały komfort oraz poczucie bezpieczeństwa – komentuje Alicja Jarosińska, dyrektor szpitala w Hrubieszowie.

Bardzo ważnym atutem szpitalnego oddziału jest fakt, że umożliwia całodobowe przebywanie opiekunów ze swoimi pociechami. SPZOZ w Hrubieszowie w ramach zasad „Szpitala Przyjaznego Dziecku” udostępnia dla rodziców nie tylko łóżka w salach szpitalnych ich dzieci, ale również specjalną łazienkę przystosowaną do osób z niepełnosprawnościami oraz zaplecze socjalne. Już wkrótce dzięki fundacji „Rowerowe Dobro” rozbudowana będzie także oddziałowa świetlica, która zostanie wyposażona w atestowane meble oraz sprzęt multimedialny.

Zdrowa dieta dla wszystkich maluchów

Pamiętając jak ważne jest prawidłowe żywienie, Szpital Powiatowy w Hrubieszowie dba o to, żeby dzieci przebywające w placówce otrzymywały jak najlepsze posiłki. Zdrowa dieta znacząco wspomaga ich regenerację i szybszy powrót do zdrowia, a także buduje w Pacjentach dobre nawyki żywieniowe. Oddział Dziecięcy Szpitala w Hrubieszowie profesjonalnie podchodzi do żywienia najmłodszych, dzięki czemu zapewnia maluchom różnorodną oraz zbilansowaną dietę, dostosowaną do ich wieku. Menu dobierane jest do indywidualnych potrzeb konkretnego Pacjenta i stanowi modyfikację diety podstawowej.

Zależy nam na tym, aby każdy Pacjent – dorosły czy dziecko – posiadał komfortowe warunki bytowe oraz żywieniowe. Dieta najmłodszych Pacjentów jest jednak szczególnie ważna, ponieważ dzieci często rezygnują z jedzenia, które nie zachęca ich wizualnie. Z tego powodu dokładamy wszelkich starań, aby posiłki przygotowywane dla maluchów były nie tylko zdrowe, ale i kolorowe oraz atrakcyjne dla dzieci. Pamiętamy także, aby w codziennym menu uwzględniać odpowiedni udział świeżych warzyw i owoców – podsumowuje Alicja Jarosińska, dyrektor hrubieszowskiej placówki.

(info i fot. Instytut Publico / SP ZOZ Hrubieszów)


Zobacz też:

Hrubieszów: Strajk ostrzegawczy pielęgniarek i położnych – ZDJĘCIA, WIDEO

Hrubieszów: Strajk ostrzegawczy pielęgniarek i położnych – ZDJĘCIA, WIDEO


LubieHrubie na Instagramie