Skoki hrubieszowskich zwiadowców z Mi-24 i Mi-2 – ZDJĘCIA

W dniach 26 – 30 lipca, zwiadowcy 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego zakończyli kolejny etap szkolenia spadochronowo – desantowego w oparciu o śmigłowiec szturmowy Mi-24.

Reklamy

Opracowano i zrealizowano praktycznie model dotarcia do rejonu prowadzenia działań metodą spadochronową sekcji dalekiego rozpoznania z pełnym oporządzeniem. Efekt finalny, czyli wykonanie takich skoków w dzień i w nocy, został poprzedzony kilkuletnim szkoleniem z wykonywania skoków dziennych i nocnych, z oporządzeniem, w systemie tandem z powyższego śmigłowca.

Poza desantowaniem ze śmigłowca Mi-24, realizowano trening z wykonywania skoków ze śmigłowców Mi-2. I to zarówno trening precyzyjnego lądowania w ograniczonym terenie, jak i z wykonywania skoków w systemie tandem.

Reklamy

– Słowa uznania i serdeczne podziękowania należą się 56. Bazie Lotniczej. Bez waszego zaangażowania wszystko to nie mogłoby być zrealizowane – piszą na swojej stronie hrubieszowscy zwiadowcy. – Dziękujemy za bardzo dobrą współpracę i zaangażowanie w szkolenie zwiadowców.

­

(info i fot. facebook.com / 2PR)


Zobacz też:

Hrubieszowscy zwiadowcy skakali nad Jeziorem Białym – ZDJĘCIA, WIDEO

Hrubieszowscy zwiadowcy skakali nad Jeziorem Białym – ZDJĘCIA, WIDEO


LubieHrubie na Instagramie