29 maja 2024

Sukces Izy Mrozowskiej na arenie międzynarodowej! – WIDEO

Laureaci z 80 państw oraz z 85 regionów Rosji – łącznie 20 grup, ponad 200 osób od 27 kwietnia do 5 maja walczyło o wejście do półfinału Międzynarodowego Konkursu „Żywa klasyka” 2021.

Przesłuchania nagrań wideo odbywały się przy pomocy transmisji na żywo na kanale YouTube, gdzie jury w międzynarodowym składzie oceniało każdego uczestnika po obejrzeniu wideo, na bieżąco komentując i, oczywiście, przyznając punkty.

Polskę reprezentowały trzy laureatki etapu ogólnopolskiego „Żywej klasyki”, w tym uczennica hrubieszowskiego Staszica – Izabela Mrozowska. Występ Izy został przez jurorów oceniony na 49 punktów z 50 możliwych, a 8 maja organizatorzy opublikowali listę 31 osób, które już 11 maja rywalizowały między sobą o wejście do finału.

Uczestnicy występowali tym razem za żywo za pośrednictwem platformy Zoom. Zadanie zostało dodatkowo utrudnione przez skrócenie limitu czasu (3 min) na wystąpienie dla każdego recytującego.

Stres oraz ogromne emocje towarzyszące Izie na szczęście okazały się mobilizujące. Jury (tym razem w składzie: pani Marina Smirnowa – dyrektor fundacji „Żywa klasyka”, Jelena Usacziewa – pisarka literatury dziecięcej i scenarzystka, Sergiej Jegorow – aktor i reżyser oraz Eduard – aktor teatralny) przyznało 49 na 50 punktów możliwych do zdobycia! Iza weszła do finału!

Komentarze profesjonalistów były fantastyczne! Występ Izy został nazwany niesamowitym wyrazem słowa poetyckiego, doskonałym połączeniem własnej osobowości i umiejętności recytatorskich z dziełem literackim. Z ust jury padły też słowa uznania dla nauczyciela Izy – Neonili Pawluk. Zapraszamy do obejrzenia występu Izy.

22 maja odbędzie się finał tego wspaniałego konkursu. 15 finalistów spośród ponad 2 tysięcy uczestników zawalczy o tytuł laureata. Będzie to prawdziwe święto żywej klasyki rosyjskich mistrzów słowa oraz zdolnej, ambitnej i utalentowanej młodzieży z różnych krajów świata. Gratulujemy serdecznie Izie! Życzymy powodzenia na ostatniej prostej!

Tekst: N. Pawluk

(wideo: youtube.com)


Zobacz też:

Staszic: Zakończenie roku klas maturalnych on-line – WIDEO

Staszic: Zakończenie roku klas maturalnych on-line – WIDEO