29 września 2023

Sukcesy uczniów hrubieszowskiej Trójki

Uczniowie hrubieszowskiej Szkoły Podstawowej nr 3 odnoszą sukcesy zarówno w konkursach przedmiotowych, jak i artystycznych.

Reklamy

Złoty dyplom dla Patrycji Zając

Patrycja Zając została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym ALCHEMIK. Uczennica otrzymała bardzo dobry wynik i została uhonorowana złotym dyplomem.

Przygotowywała się pod kierunkiem p. Anety Derlak.

Reklamy

­

III miejsce Martyny Kolendy w konkursie plastycznym

6 maja 2021 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach odbyło się posiedzenie komisji, która oceniłą prace nadesłane na V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny PEJZAŻE. Na konkurs wpłynęły 483 prace z 69 miejscowości w Polsce. Wśród nich było kilka dzieł uczniów hrubieszowskiej Trójki. III miejsce zdobyła uczennica klasy VII b Martyna Kolenda. Talent uczennicy doceniono kolejny raz.

Reklamy

­

III miejsce Macieja Gałeckiego w konkursie twórczości

25 maja 2021 r. miało miejsce podsumowanie XIX Wojewódzkiego Konkursu Twórczości „Zawsze niech będzie…” , organizowanego przez SOSW i Stowarzyszenie „Wszyscy Razem” w Zamościu. Uczestnicy zmagań mogli zaprezentować swoje zdolności pisarskie, ale i teatralne, muzyczne, taneczne oraz plastyczne.

Głównym założeniem organizatorów było wcielenie w życie myśli C. Freineta – „…starajcie się, aby każde dziecko miało zawsze okazję do odniesienia sukcesu’’.

Na konkurs literacki wpłynęło 67 prac z całego województwa lubelskiego. Organizatorzy po zapoznaniu się z ich treścią postanowili przyznać nagrody i wyróżnienia, biorąc pod uwagę przede wszystkim oryginalność, artystyczną ekspresję, styl wypowiedzi i poprawność językową.

W gronie LAUREATÓW znalazł się Maciej Gałecki z kl. VIII b, który zajął III miejsce w konkursie. Pisząc współczesne opowiadanie pt. „Aż do zachodu słońca” udowodnił, że posiada talent pisarski, niezwykłą wrażliwość i umiejętność wnikliwej obserwacji młodych ludzi mierzących się z problemami dnia codziennego. (Opiekun – Ewa Sitnik-Pogwizd)

­

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

­

(na zdjęciu – praca Martyny Kolendy, fot. SP nr 3)


Zobacz też:

Hrubieszowscy policjanci rozmawiali z dziećmi o zagrożeniach i hejcie w Internecie

Hrubieszowscy policjanci rozmawiali z dziećmi o zagrożeniach i hejcie w Internecie


LubieHrubie na Instagramie