Tragiczny wypadek w Werbkowicach. Nie żyje kierowca skutera [ZDJĘCIA]

Dziś rano doszło do tragicznego wypadku drogowego w Werbkowicach, na drodze krajowej nr 74, w którym zginął motorowerzysta.

Reklamy

Dziś około godziny 9.40, doszło do tragicznego wypadku na drodze krajowej nr 74 w Werbkowicach.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 78-letni kierowca skutera, jadący od strony Werbkowic w kierunku Hrubieszowa, skręcając w lewo do stacji paliw, nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy bmw jadącemu od Hrubieszowa, w wyniku czego doszło do zdarzenia pojazdów.

Reklamy

Kierujący jednośladem mężczyzna zginął na miejscu.

Policja potwierdziła, że 30-letni kierowca bmw był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia interweniowały – Zespół Ratownictwa Medycznego, OSP Werbkowice, PSP Hrubieszów oraz Policja.

Z powodu wypadku jeden pas ruchu jest zablokowany. Szczegółowe okoliczności wypadku ustali policja pod nadzorem prokuratora.

­

Ze strony KPP w Hrubieszowie:

Do wypadku doszło dzisiaj przed godz. 10.00 na drodze krajowej K-74 w miejscowości Werbkowice.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 78-letni kierujący motorowerem mieszkaniec gminy Werbkowice, kiedy skręcał w lewo do miejscowej stacji paliw, wymusił pierwszeństwo 30-letniemu kierującemu samochodem marki BMW.

W wyniku tego zderzenia, pomimo prowadzonej na miejscu akcji reanimacyjnej, motorowerzysta poniósł śmierć na miejscu.

Śledczy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili na miejscu szczegółowe oględziny oraz wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Mundurowi ustalili, że kierujący samochodem BMW był trzeźwy. Z kolei decyzją prokuratora ciało 78-letniego mężczyzny zostało przekazane do zakładu medycyny sadowej, celem przeprowadzenia sekcji.

Oba pojazdy zostały zabezpieczone, celem przeprowadzenia dalszych badań przez biegłego z zakresu ruchu drogowego. Szczegółowe przyczyny wypadku będą ustalane w prowadzonym w tej sprawie śledztwie.

Apelujemy o rozsądek na drodze oraz przestrzeganie przepisów drogowych. Brawura, nieprzemyślane i niezgodne z przepisami manewry mogą mieć tragiczne konsekwencje.

­

­

(info i fot. Mi Chał – nadesłane, KPP Hrubieszów, OSP Werbkowice)


Zobacz też:

Gmina Horodło: Kolejny groźny wypadek w Kopyłowie. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA)

Gmina Horodło: Kolejny groźny wypadek w Kopyłowie. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA)