22 maja 2024

Volkswagen Transporter dla OSP Hrubieszów

Jutro o godz. 10-tej w Warszawie, uprawnieni w imieniu OSP Hrubieszów do podpisania umowy użyczenia – Stanisław Letnianczyn i Grzegorz Wojtiuk – meldujemy się po odbiór auta marki VW Transporter T-6 2,0 TDI nr rej. W1943ER.

Możliwość taka zaistniała dzięki współpracy Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Volkswagen Financial Polska w kwestii wsparcia jednostek OSP szczególnie zaangażowanych w działaniach w zakresie COVID – 19, a obecnie kolejna edycja – w zakresie POMOCY HUMANITARNEJ.

Będzie to użyczenie wymienionego pojazdu na okres 6-ciu miesięcy z pełnym ubezpieczeniem i serwisem auta oraz limitem karty paliwowej wynoszącym 1000 zł miesięcznie.

Szczególne podziękowania za zauważenie naszego zaangażowania pomocowego sąsiadom z Ukrainy, w imieniu jednostki i Władz Miasta, kierujemy na ręce Pana Grzegorza Szyszko – Dyrektora Oddziału w Zarządzie Wojewódzkim ZOSP w Lublinie, który trafnie ocenił istniejące potrzeby w tym zakresie na terenie naszego powiatu.

Dziękujemy Zarządowi Głównemu ZOSP RP i firmie Volkswagen Financial Polska za pomysł i wdrożenie takiego porozumienia, które w sposób znaczący ułatwi i pomoże nam – jednostkom OSP oraz samorządom, na realizację zadań pomocowych, które jako strażacy ochotnicy staramy się nieść każdego dnia. Dodam, że w zawartym porozumieniu nie zawarto klauzuli (lojalki) poparcia wyborczego, co w sposób szczególny potrafimy docenić.

W trzecim dniu naszych działań (niedziela – 27 lutego br.), mieszkaniec naszego miasta Pan Grzegorz Hunkiewicz, przekazał nam 9-cio osobowego RENAULT Trafic na bezpłatne korzystanie i transport uchodźców, który każdego dnia intensywnie jest w tym celu wykorzystywany i skutecznie zastępuje wysłużonego LUBLINA, w którym ostatnio silnik odmówił posłuszeństwa. Pan Krzysztof Drączkowski obiecał szybkie jego uzdrowienie.

Szanowni Panowie, instytucje i firmy – na stosowne podziękowania przyjdzie czas.

­

Stanisław Letnianczyn
Prezes OSP Hrubieszów

Zobacz też:

Historyczny podwójny sukces OSP Hrubieszów! Brawa i gratulacje

Historyczny podwójny sukces OSP Hrubieszów! Brawa i gratulacje

LubieHrubie na Instagramie