(Z)Rozum Młodych w Hrubieszowie – ZDJĘCIA

Młodzież hrubieszowska podjęła próbę podważenia stereotypu, iż „młodzi głosu nie mają” organizując Forum (Z)Rozum Młodych.

Reklamy

Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie wraz z nieformalną grupą młodych Lokalsi zorganizowała Forum Lokalne (Z)rozum młodych.

21 września o godz. 10.00 na jednej sali spotkało się ponad 60 osób. Forum odbyło się z udziałem młodzieży i dorosłych. Każdy z uczestników mógł wyrazić swoją opinię na przedstawione przez organizatorów tematy.

Przedsięwzięcie ma na celu zwrócenie uwagi władz i społeczeństwa na problemy i sytuację hrubieszowskiej młodzieży. Jest to wydarzenie zorganizowane przez młodzież dla młodzieży i osób współpracujących z młodzieżą, dla których ich problemy są ważne.

Uczestnicy za pomocą metody World Café prowadzili dyskusję wokół ważnych, często kontrowersyjnych tematów, a młodzież nabywa umiejętność prowadzenia dyskusji publicznych. W spotkaniu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych klas 7-8 oraz  ponadpodstawowych z miasta Hrubieszowa oraz grupy i organizacje skupiające młodzież.

Po zakończonej części dyskusyjnej o godz. 12.30 odbyło się otwarte spotkanie z gościem specjalnym Magdą Błyskosz.

Magda jest 17-letnią licealistką, przedsiębiorczynią społeczną, prelegentką TEDx, organizatorką wydarzeń na początku swojej przedsiębiorczej kariery. Kilka miesięcy temu założyła Open Coffee High School, globalną organizację prowadzącą spotkania networkingowe dla uczniów i studentów na całym świecie. Od początku października 2020 roku przeprowadzili spotkania dla ponad 500 młodych osób z całego świata, otwierając lokalne oddziały w ponad 10 miastach w Polsce, a także w USA, Kanadzie, Indiach, Hong Kongu, Korei Południowej, a wkrótce także w Tunezji, Indonezji, ZEA, Kenii i Holandii. Ponadto miała okazję występować jako mówca na wydarzeniach i konferencjach związanych z edukacją i przedsiębiorczością. Od ponad roku odbywa staż i zdobywa doświadczenie pod okiem Richarda Lucasa, znanego polsko-brytyjskiego biznesmena i przedsiębiorcy. Magda pracuje także ze startupami, będąc członkinią zespołu Fundacji Wspierającej #OMGKRK. Przez ostatni rok była zaangażowana także w społeczności takie jak m.in. TeenCrunch, czy OurFuture Foundation.

Forum Lokalne (Z)Rozum Młodych jest dofinansowane w ramach Programu „Równać Szanse 2020” przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Polską Fundację Dzieci i Młodzieży a Patronat nad nim objęła Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska.

­

(fot. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Hrubieszowski hejnał – ZDJĘCIA, WIDEO

Hrubieszowski hejnał – ZDJĘCIA, WIDEO