Hrubieszów: Zarząd Powiatu nie przyjął rezygnacji Dariusza Gałeckiego z funkcji dyrektora SP ZOZ

Zarząd Powiatu, na dzisiejszym posiedzeniu, nie przyjął rezygnacji Dariusza Gałeckiego z funkcji Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie.

Reklamy

Poniżej, przesłane do naszej redakcji, stanowisko Zarządu w tej sprawie.

­

STANOWISKO ZARZĄDU POWIATU W HRUBIESZOWIE

W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii COVID-19 oraz dużą liczbą zakażeń w Powiecie Hrubieszowskim, Zarząd Powiatu nie przyjmuje rezygnacji Pana Dariusza Gałeckiego z funkcji Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie.

W dobie szalejącej epidemii wszelkie zmiany kadrowe w SP ZOZ, a w szczególności na stanowisku dyrektora jednostki mogłyby doprowadzić do utrudnień w funkcjonowaniu opieki zdrowotnej w naszym powiecie.

Osoby wykonujące zawody medyczne – obdarzone dużym zaufaniem społecznym w myśl przysięgi Hipokratesa zobowiązane są przede wszystkim służyć zdrowiu i życiu ludzkiemu oraz dbać o dobro pacjenta. Należy również zauważyć, że członkowie Zarządu Powiatu nie mają jednak wpływu na indywidualne i osobiste decyzje dotyczące rezygnacji z zajmowanych funkcji przez dyrektorów i kierowników jednostek organizacyjnych powiatu.

Samorząd Powiatu Hrubieszowskiego w swoich działaniach kieruje się przede wszystkim dobrem ogółu mieszkańców ziemi hrubieszowskiej.

Potępiamy pojawiające się artykuły i oświadczenia, w których widoczne są przekazy typowo polityczne, mające na celu wprowadzenie chaosu i negatywnych emocji wśród społeczności naszego powiatu.

W tym trudnym czasie jaki obecnie przeżywamy należy skupić się na budowaniu pozytywnych i przepełnionych empatią relacji międzyludzkich.

Tylko wspólne nasycone poczuciem solidarności społecznej działania, pozwolą przetrwać ten ciężki czas, w którym nadrzędną wartością jest zdrowie i życie mieszkańców Powiatu Hrubieszowskiego.

Apelujemy do wszystkich grup społecznych i zawodowych o rozwagę i zjednoczenie wspólnych wysiłków i działań do walki z pandemią.

 

Zarząd Powiatu w Hrubieszowie

Zobacz też:

Oświadczenie Dariusza Gałeckiego w związku z rezygnacją z funkcji dyrektora SP ZOZ

Oświadczenie Zarządu Powiatu w Hrubieszowie w związku z sytuacją zaistniałą w SP ZOZ

TVP Lublin o sytuacji hrubieszowskiego szpitala – WIDEO

LubieHrubie na YouTube