Najlepsze soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych okularów korekcyjnych. Dobrze dopasowane szkła kontaktowe gwarantują perfekcyjne widzenie w każdym momencie.

Reklamy

Aż 99% pacjentów, którzy zrezygnowali z okularów na rzecz soczewek, uważają tę opcję za preferowaną metodę niwelowania objawów wad wzroku. Odpowiednio dobrane szkła kontaktowe sprawdzają się w każdej sytuacji. Ten wynalazek docenią przede wszystkim osoby aktywne fizycznie, które nie chcą rezygnować z uprawiania ulubionego sportu z uwagi na konieczność noszenia okularów. Soczewki stają się również coraz częściej wybieraną formą korekcji optycznej u osób, które nie chcą używać klasycznych oprawek z powodów estetycznych. Istnieją różne typy soczewek. Ich dobór jest uzależniony od rodzaju wady, jak również indywidualnych preferencji pacjenta. Przy wyborze szkieł kontaktowych nie bez znaczenia jest także ich producent. Najlepiej sięgać po marki cieszące się uznaniem specjalistów w dziedzinie doboru korekcji optycznej. Poniżej prezentujemy zestawienie producentów soczewek rekomendowanych przez okulistów i optometrystów. Podpowiadamy także, gdzie można kupić dobre soczewki.

Soczewki Biofinity

Pierwszym produktem, który warto znać, są soczewki Biofinity wyprodukowane przez Cooper Vision, jednego z największych producentów soczewek kontaktowych na świecie. Są to sferyczne silikonowo-hydrożelowe szkła kontaktowe przeznaczone do noszenia przez całą dobę (dzień i noc). Jedną parę soczewek Bifonity można nosić przez okrągły miesiąc, dlatego to świetne rozwiązanie dla osób z wadami wzroku, które cenią sobie oszczędność. Szkła kontaktowe Biofinity charakteryzują się bardzo wysokim stopniem uwodnienia (aż 48%) oraz wysoką przepuszczalnością tlenu, dzięki czemu są niezwykle komfortowe w użytkowaniu. Odpowiednio dobrane soczewki Biofinity perfekcyjnie dopasowują się do naturalnej krzywizny gałki ocznej.

Reklamy

Soczewki Acuvue Oasys

Bardzo ciekawą linią szkieł kontaktowych są soczewki Acuvue Oasys przeznaczone do noszenia w ciągu dnia w trybie 2-tygodniowym. Można je nosić także w trybie tygodniowym (w dzień i w nocy). To produkt stworzony z myślą o wymagających użytkownikach, oczekujących komfortu w każdych warunkach. Soczewki Acuvue Oasys doskonale sprawdzą się u osób spędzających dużo czasu przed ekranem komputera oraz u tych, którzy pracują w dusznych, klimatyzowanych pomieszczeniach. Szkła kontaktowe Acuvue Oasys zapewniają optymalny poziom nawilżenia oraz ochronę oczu przed zmęczeniem i wysuszeniem. Ogromną zaletą soczewek kontaktowych Acuvue Oasys jest również fakt, iż są wyjątkowo miękkie i wygodne w noszeniu.

Soczewki Air Optix Plus HydraGlyde

Kolejnym świetnym produktem, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu, są sferyczne soczewki Air Optix Plus HydraGlyde. To szkła kontaktowe z najwyższej półki zapewniające długotrwałe nawilżenie oraz ochronę przed osadami. Nowoczesna formuła HydraGlyde Moisure Matrix gwarantuje wysoki poziom nawilżenia powierzchni soczewek od momentu założenia aż do chwili zdjęcia ich z oczu. Wysoka przepuszczalność tlenu umożliwia odpowiednie dotlenienie rogówki. Soczewki Air Optix Plus HydraGlyde zapewniają doskonałą ostrość i szerokie pole widzenia. Za sprawą zaawansowanej technologii oraz niezwykle lekkiej struktury są bardzo wygodne w aplikacji. Szkła kontaktowe Air Optix Plus HydraGlyde są przeznaczone do noszenia w trybie miesięcznym.

Gdzie kupię szkła kontaktowe?

Soczewki kontaktowe należy kupować wyłącznie w sprawdzonych miejscach. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że produkt posiada wszystkie niezbędne certyfikaty, a tym samym jest w pełni bezpieczny dla naszych oczu. Do niedawna markowe szkła kontaktowe można było zakupić jedynie w stacjonarnych salonach optycznych. Obecnie opakowanie soczewek ulubionej marki możemy kupić także online, np. w internetowym salonie optycznym bezOkularow.pl. Zamawiając szkła kontaktowe przez Internet możemy sporo zaoszczędzić, bowiem ceny w sklepach internetowych są zazwyczaj dużo niższe niż w punktach stacjonarnych. Wszystkie produkty oferowane przez sklep bezOkularow.pl pochodzą od renomowanych producentów, w związku z czym wyróżniają się doskonałą jakością. Kupując soczewki kontaktowe online możemy złożyć zamówienie o każdej porze dnia i nocy. Sklep internetowy bezOkularow.pl oferuje swoim klientom możliwość wirtualnego doboru soczewek oraz profesjonalną pomoc w procesie zakupowym. Warto wspomnieć także o bardzo atrakcyjnym programie lojalnościowym umożliwiającym stałym klientom bezOkularow.pl kupowanie soczewek ze zniżką sięgającą nawet 10% od cen regularnych.

(tekst i fot. mat. partnera)