Policja poszukuje świadków wypadku, w którym uczestniczył bus z Hrubieszowa. Zmarły 4 osoby (ZDJĘCIA)

Policjanci poszukują świadków katastrofy w ruchu drogowym, do której doszło w sierpniu 2021 roku w miejscowości Lechówka, w gminie Siedliszcze. W wypadku uczestniczył bus jednej z hrubieszowskich firm przewozowych. Zginęły w nim dwie osoby, dwie następne zmarły w szpitalu.

Reklamy

Chełmscy policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą postępowanie w sprawie katastrofy w ruchu drogowym. Do zdarzenia doszło 2 sierpnia 2021 roku w miejscowości Lechówka, w gminie Siedliszcze.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Scania, wyprzedzając na „trzeciego”, zmusił kierowcę renault do ucieczki. Mężczyzna, w celu uniknięcia czołowego zderzenia z ciężarówką, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zderzył się z busem pasażerskim. Śmierć na miejscu poniósł kierujący samochodem osobowym oraz pasażerka busa. Kolejne dwie osoby zmarły w szpitalu.

Reklamy

O wypadku pisaliśmy na lubiehrubie:

• Tragiczny wypadek hrubieszowskiego busa. Nie żyją dwie osoby, dziewięć przetransportowanych do szpitala – ZDJĘCIA

­• Areszt dla kierowcy ciężarówki, który spowodował tragiczny wypadek hrubieszowskiego busa

Funkcjonariusze ustalili, że kierujący scanią wyprzedzał też między innymi samochód marki Iveco koloru jasnego, którego danych personalnych kierowcy dotychczas nie ustalono.

Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia, bądź też posiadają informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Chełmie pod numerem telefonu 47 813 1210 lub alarmowym 112.

­

(info i fot. KMP Chełm)


Zobacz też:

Tragiczny wypadek hrubieszowskiego busa. Nie żyją dwie osoby, dziewięć przetransportowanych do szpitala – ZDJĘCIA


Areszt dla kierowcy ciężarówki, który spowodował tragiczny wypadek hrubieszowskiego busa


LubieHrubie na Instagramie