13 czerwca 2024

Potrącony przez pociąg do Hrubieszowa [ZDJĘCIA]

Lokomotywa pociągu pasażerskiego relacji Kołobrzeg – Hrubieszów uderzyła w leżącego na torowisku mężczyznę. Poszkodowany w stanie nieprzytomnym trafił do szpitala.

Reklamy

Do potrącenia na torowisku mężczyzny doszło wczoraj, kilka minut przed godziną 20:30 w Zamościu, w okolicach wiaduktu przy ulicy Peowiaków.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że maszynista pociągu pasażerskiego relacji Kołobrzeg – Hrubieszów, w trakcie przejazdu w kierunku Hrubieszowa, zauważył leżącego na torach mężczyznę.

Reklamy

Natychmiast podjął próbę hamowania, wysyłając jednocześnie sygnały dźwiękowe. Mężczyzna nie zareagował, niestety nie udało się również zatrzymać pociągu przed leżącym. Lokomotywa uderzyła go prawdopodobnie tak zwanym „zgarniaczem” – relacjonuje wydarzenia aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej Policji.

– Potrącony mężczyzna doznał poważnych obrażeń, w stanie nieprzytomnym załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala.

Reklamy

Maszynistą pociągu był 45-letni mieszkaniec Lublina, badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Pociągiem podróżowało 9 pasażerów oraz 5 członków załogi. Im nic się nie stało – dodaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło.

Na miejscu, policjanci grupy dochodzeniowo – śledczej wykonali oględziny, przesłuchali pasażerów oraz załogę składu. W trakcie tych czynności obecni byli również – przedstawiciel linii kolejowej oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Ustalane są dokładne okoliczności wypadku oraz dane personalne poszkodowanego oraz tożsamość potrąconego mężczyzny.

Zobacz też:

Tragiczny wypadek koło Tomaszowa [ZDJĘCIA]

Ucieczka przed Policją zakończona dachowaniem. Za kierownicą siedział 17-latek

Dzielnicowy z Hrubieszowa drugi w Polsce! [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →źródło i fot. KMP w Zamościu