LubieHrubie.pl » Powiat

A A A

Za nami IX Międzypowiatowy Festiwal Zespołów Śpiewaczych - FOTO

Dodał: mae

Data dodania: 2019-11-13

Za nami IX Międzypowiatowy Festiwal Zespołów Śpiewaczych – Werbkowice 2019. Przedstawiamy wyniki przesłuchań konkursowych.

Reklama

 

Uczestników oceniała komisja w składzie:

- Przewodniczący Andrzej Pachla – muzyk, v-ce prezes Hrubieszowskiego Towarzystwa Muzycznego;

- Sylwia Hrycuniak – instruktor tańca przy Hrubieszowskim Domu Kultury, prowadzi grupy taneczne dziecięce: rytmika i balet oraz taniec ludowy klasyczny, obecnie tancerka i wokalistka Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej;

- Iwona Skowrońska – pracownik Hrubieszowskiego Domu Kultury, od 20 lat solistka Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej i Zespołu Nicolaus jak również pasjonatka muzyki ludowej i nie tylko, współpracuje z młodzieżą uczestniczącą w zajęciach odbywających się w HDK

 

Pierwszego dnia (9.11.2019) na scenie zaprezentowała się 1 solistka oraz 30 zespołów, którym komisja postanowiła przyznać następujące nagrody, wyróżnienia i tytuły:

 

w kategorii soliści i duety nagród nie przyznano

 

w kategorii zespoły a'capella, z akompaniamentem akordeonu, instr. klawiszowych, podkład cd:

I miejsce – ex aequo Zespół śpiewaczy ROSA i Zespół GÓRZANKI z Gozdowa

II miejsce – ex aequo Zespół wokalny ZORZA i Zespół UDRYCZANKI

III miejsce – Zespół ARABESKA z Mircza

 

w kategorii zespoły z kapelą:

I miejsce – Zespół KRESOWIANKI z Żabcza

II miejsce – Zespół CZERWONA JARZĘBINA z Rozęcina

III miejsce – ex aequo Zespół Ludowy STASZICOWIACY z kapelą i Zespół OSTROWIACY

wyróżnienie dla:

- KLUBU ZŁOTEGO WIEKU z Hrubieszowskiego Domu Kultury

 

• Najlepszym instrumentalistą został pan WIESŁAW SKIBA z Zespołu KRESOWIANKI z Żabcza

• Najlepszą wokalistką została pani RENATA GÓRKA z Zespołu śpiewaczego ROSA.

 

Drugiego dnia (10.11.2019) na scenie zaprezentowało się 3 solistów oraz 12 zespołów, którym komisja postanowiła przyznać następujące nagrody, wyróżnienia i tytuły:

 

w kategorii soliści i duety:

I miejsce – MIŁOSZ LIPCZUK z kapelą zespołu Cudawianki

II miejsce – EMILIA GRYNIUK

III miejsce – AGNIESZKA BANDOSZ

 

w kategorii zespoły a'capella, z akompaniamentem akordeonu:

I miejsce – Chór ZORZA

II miejsce – Zespół RAKOŁUPIANKI

III miejsce – nie przyznano

 

w kategorii zespoły z kapelą ludową:

I miejsce – Zespół śpiewaczy LOTOS z Werbkowic

II miejsce – Zespół KORAL

III miejsce – ex aequo Zespół SIEDLISZCZANIE znad Wieprza i ZESPÓŁ ŚPIEWACZY Z HONIATYCZ

wyróżnienia dla Dziecięcego Zespołu Ludowego RECZKA i Zespołu TEOSINKI z Teosina

tytułu Najlepszego instrumentalisty nie przyznano

• Najlepszymi wokalistkami zostały PATRYCJA TOMASZEWSKA i ELIZA KORNELUK z Zespołu SIEDLISZCZANIE znad Wieprza

 

Zdjęcia:

Galeria zdjęć - dzień pierwszy (9.11.2019)

Galeria zdjęć - dzień drugi (10.11.2019)

 

źródło i fot. GOK Werbkowice

Podziel się:
« wstecz