LubieHrubie.pl » Region

A A A

Zardzewiały ładunek - FOTO

Dodał: mae

Data dodania: 2019-10-04

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej po raz kolejny zatrzymali niebezpieczne odpady.

Reklama

 

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Chełmie skontrolowali 2 używane kombajny, które do procedury wywozu na Ukrainę zgłosiły firmy prowadzące działalność na terenie województwa dolnośląskiego.

Ze względu na fakt, że według towarzyszącej dokumentacji, kombajny były określone, jako uszkodzone, funkcjonariusze postanowili przeprowadzić ich szczegółową rewizję i analizę dokumentów załączonych do zgłoszenia celnego.

Po kontroli dokumentów okazało się, że zadeklarowana wartość maszyn jest kilkadziesiąt razy niższa od cen ofertowych w sprzedaży tego typu pojazdów na portalach aukcyjnych.

Z kolei szczegółowa rewizja kombajnów potwierdziła, że są one w bardzo złym stanie technicznym - zardzewiałe części, brak możliwości odczytania numerów identyfikacyjnych, powyginane elementy konstrukcyjne, spalone przewody elektryczne i hydrauliczne, spalony i stopiony akumulator itp. Powyższe ustalenia sugerowały, że możemy mieć do czynienia z nielegalnym przemieszczaniem odpadów.

Powiadomiony o ustaleniach Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska - Delegatura w Chełmie, w przesłanej opinii, potwierdził podejrzenia funkcjonariuszy i ocenił kombajny, jako odpady zaznaczając, że są to odpady niebezpiecznie i nie nadają się do dalszego użytkowania.

Lubelski Urząd Celno - Skarbowy złożył zawiadomienie do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie o nielegalnym przemieszczaniu odpadów. Do czasu zakończenia postępowania ujawnione odpady pozostaną pod dozorem celnym.

 

info i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Podziel się:
« wstecz

GALERIA: